3 grudnia 2017 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Duch który umacnia Miłość”.

2. Przeżywamy w tę I Niedzielę Adwentu w naszej wspólnocie parafialnej kanoniczną wizytację, którą przeprowadza w naszym dekanacie Świnoujście JE. Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Ks. Arcybiskup uczestniczy we Mszy Świętej o 8.30 oraz 11.30 głosząc Słowo Boże, a przewodniczy Eucharystii o godz. 10.00 oraz 13.00 i podczas tej Eucharystii udziela Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Podejmując naszego Pasterza otaczajmy Jego Osobę i posługę modlitwą.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie Członków Żywego Różańca w Sali Św. Jana Pawła II.

4. Od dziś można nabywać za dobrowolną ofiarą poświęcone przez ks. Arcybiskupa opłatki. Te ofiary będą przeznaczone na prowadzony remont kościoła. Na chwilę obecną mamy uzyskany odbiór prac elewacyjnych wieży.
W tym tygodniu mają być zdjęte rusztowania. Podczas odbioru konserwator wojewódzki zdecydował jednak ostatecznie, że ściany kościoła będą tynkowane, choć pierwotnie było inne stanowisko. Obecnie wewnątrz jak widzimy są usunięte okna i w tych miejscach konserwator wyraził zgodę, aby wykonać kapliczki poprzez omurowanie cegłą z blatem marmurowym.
W poszczególnych kapliczkach będą Figura Matki Bożej Fatimskiej, obraz Św. Józefa, figura św. Antoniego oraz św. Franciszka. Na tym na ten rok zakończymy prace z uwagi na pogodę.

5. W środę 6 grudnia o godz. 19.00 będziemy modlić się śpiewem Akatystu do Najświętszej Maryi Panny, jak to było w roku ubiegłym. Zapraszamy do udziału ze świecami.

6. We czwartek, jako że jest to pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą od 23.00-24.00.

7. W piątek podczas Mszy Świętej będziemy się modlić z grupą mężczyzn, którzy następnie wyruszą na adwentowy szlak św. Józefa. Wędrowanie zakończy się 10 grudnia w Dźwirzynie, a więc w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

8. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z możliwością spowiedzi do Mszy Świętej wieczornej.

9. W Piątek podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny grupa Osób, która przez 33 dni przygotowywała się do oddania się w Niewolę Miłości Maryi podpisze uroczyście na Ołtarzu osobiście napisany akt tego oddania.

10. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego gdzie można nabyć dewocjonalia, książki oraz kalendarz parafialny z którego dochód jest przeznaczony na remont kościoła.

11. Zapraszamy też do sali Św. Jana Pawła II gdzie można skorzystać z kawiarenki oraz biblioteki parafialnej.

12. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów bieżącego tygodnia życząc wszelkich Łask Dobrego Boga na każdy dzień życia.

13. Dziękujemy serdecznie Drodzy za wszelkie ofiary które składacie na funkcjonowanie naszej Parafii, na prowadzone remonty, na nasze Seminarium oraz z racji wypominek.

14. Niech Dobry Bóg błogosławi nam przez przyczynę naszych Patronów na ten tydzień, który rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *