10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00 rano dal dorosłych, a dla dzieci we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00. Rano przychodzimy ze świecami, a dzieci z lampionami i serduszkami Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w Roratach, aby duchowo przygotować się na Uroczystość Bożego Narodzenia.

3. Dzisiejsza niedziela to dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Z racji na przeżytą w ubiegłą niedzielę wizytację kanoniczną, bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tego spotkania z naszym Pasterzem.

6. Za naszym pośrednictwem Urząd Skarbowy przekazuje informacje do osób prowadzących działalność gospodarczą. W związku z planowanymi zmianami w tej instytucji w przyszłym roku, w dniach 12 i 19 grudnia o godz. 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego będą prowadzone bezpłatne szkolenia w zakresie tzw. jednolitego pliku podatkowego.

7. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie obok książek, dewocjonaliów są też do nabycia kalendarze parafialne i opłatki. Ofiary przeznaczone są na prowadzone remonty. Przy wyjściu są też do nabycia kartki świąteczne, świece na stół wigilijny z których dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Diecezji oraz Caritas Parafii.

8. Gorąco polecamy prasę katolicką, której czytanie niech pogłębia wiedzę religijną.

9. Jak widzimy, rusztowania zostały zdemontowane w piątek. Prace zostały komisyjnie odebrane i pragnę poinformować Drodzy, że te prace oszacowane na 45 tyś. zostały zapłacone. Jak wiemy P. Prezydent za aprobatą Rady naszego miasta przyznali dotację na te prace w wysokości 250 tyś, a w piątek otrzymaliśmy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 200 tyś a więc prace elewacyjne zostały zapłacone. W trakcie prac okazało się że musimy wymienić wszystkie okna wieży, a jest ich o różnych rozmiarach kilkanaście oraz wejściowe drzwi. Te prace już opłacamy z naszych środków. Drodzy, bardzo gorąco dziękuję wszystkim za wszelkie ofiary, a także osobom ukrytym które pomagają mi te prace prowadzić czy tez organizować fundusze, bo doskonale rozumiemy, że bez dotacji nie bylibyśmy w stanie tych koniecznych prac przeprowadzić. Wszystkim więc niech Bóg wynagradza.

10. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia i życzymy doświadczenia Bożej Miłości.

11. Organizujemy wyjazd dla dzieci na ferie do Warszawy w dniach 19-24 stycznia, koszt: 490 zł. W programie Eucharystia, zwiedzanie Zamku Królewskiego, Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego i innych zabytków, a także wizyta w ZOO i Centrum Nauki „Kopernik”. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła.

12. Z wiarą przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa na nasze prace i chwile odpoczynku bieżącego tygodnia. SZCZĘŚĆ BOŻE.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *