17 grudnia 2017 – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 ze świecami a dla dzieci we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00. Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami.

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 13.00. Nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy Świętych o godz. 17.00 i 18.30. Pamiętajmy że udział w Pasterkach nie zwalnia z udziału we Mszy Świętej niedzielnej. Nie można zatem powiedzieć sobie, że „będę na Pasterce to nie muszę iść na Mszę w niedzielę”.

5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie rano podczas Mszy Świętych, a w piątek i w sobotę rano do godz. 12.00, natomiast po południu od poniedziałku do czwartku od 16.00 do 18.00, zaś w piątek i sobotę od 15.00 do 19.00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej gorąco zapraszamy do pomocy przy wykonywaniu dekoracji naszego kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech udział w tych pracach będzie też formą przygotowywania się na tę Uroczystość.

8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku, z którego dochód jest przeznaczony na prowadzone remonty. Tam można nabyć dewocjonalia, książki opłatki i kalendarze. Przy wyjściu można nabyć świece, kartki świąteczne i sianko,
z których dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Diecezji oraz Caritas Parafii. Zapraszamy też do kawiarenki i biblioteki które mieszczą się sali św. Jana Pawła II.

9. Opłatki w tygodniu można nabywać według informacji podanych na wywieszonych kartkach na drzwiach i w gablotach.

10. Przypominamy że w każdy poniedziałek o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II odbywają się mityngi dla osób uzależnionych od alkoholu.

11. Wszystkim Wam Drodzy gorąco dziękujemy za wszelkie ofiary które składacie z serc na funkcjonowanie naszej Parafii i kontynuowane remonty, jak też na nasze Seminarium Duchowne.

12. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami życząc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

13. Z wiarą pochylmy się by przyjąć dar Bożego błogosławieństwa. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *