24 grudnia 2017 – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 13.00 włącznie będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i tylko do tego momentu będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Rozpocznijmy tę Wieczerzę wigilijną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii według Św. Łukasza mówiącego o narodzinach Jezusa. Niech będzie śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem, by przełamać wszelkie mury między nami. Zachęcamy by w ten wieczór rodzinnie kolędować, nie oglądać filmów, a raczej porozmawiać o tym co te święta niosą.

4. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 22.00 oraz o godzinie 24.00. Nie obawiajmy się zabrać też dzieci bo to też czas ich święta kiedy Jezus właśnie Dzieckiem się stał.

5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00, a pozostałe jak w Niedzielę. Tradycyjnie w drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte jak w Niedzielę, a taca jest też przeznaczona na Wydział Teologiczny US oraz KUL.

6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej, a szczególnie po Mszy Świętej o godz. 11.30.

7. W tym tygodniu Drodzy rozpoczynamy wizytę duszpasterską niosąc do Waszych domów Boże błogosławieństwo. Przygotujmy się poprzez odpowiedni strój, nakrycie stołu, na którym niech będzie krzyż, świece, woda święcona, a dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty.
Ofiary jak zawsze dzielone są na trzy części, a część parafialna jest z przeznaczeniem na remont. W tym tygodniu zatem odwiedzimy Rodziny:
– we czwartek (28.12): ul. Konstytucji 3 -go Maja 2 – 17 b;
– w piątek (29.12): ul. Konstytucji 3 – go Maja 25 – 49,
– w sobotę (30. 12): ul. Konstytucji 3 – go Maja 50 -59.
Od poniedziałku rozpoczynamy od godz. 16, a w sobotę i niedzielę od godz. 15.

8. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

9. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

10. Przy wyjściu z kościoła można dziś jeszcze nabywać świece, stroiki, sianko na stół wigilijny, z których dochód jest przeznaczony na Caritas. Do nabycia są też opłatki i kalendarze, z których dochód jest przeznaczony na remont kościoła.
11. Zapraszamy do sklepiku gdzie można nabywać ciekawe książki, dewocjonalia z których dochód również jest przeznaczony na remont. Polecamy prasę katolicką, czyli Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się oraz naszą parafialną Christus Regnat.

12. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów bieżącego tygodnia i życzymy doświadczenia Bożej Miłości. Niech Bóg, który pragnie być z nami, nam błogosławi.

Niech z wiarą przyjęte Boże błogosławieństwo pomnoży wiarę, która niech daje nam radość. SZCZĘŚĆ BOŻE.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *