15 maja – V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś grupa dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Eucharystii. Ta wielka uroczystość ma miejsce o 10:00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do przeżywania białego tygodnia do soboty włącznie.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Eucharystii o 13:00.
 3. W każdy poniedziałek maja zapraszamy na Apel Jasnogórski przy rozważaniach św. Ludwika Grignon de Montfort. Rozpoczęcie modlitwy o 20:30, zakończenie Apelem o 21:00.
 4. Próba dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi i Komunii Świętej we wtorek i czwartek o 16:00, zaś uroczysta Eucharystia rocznicowa w niedzielę o 11:30.
 5. Nabożeństwo majowe ku czci NMP z litanią loretańską w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50, od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła o 17:30.
 6. Serdecznie zapraszamy chłopców do pięknej posługi przy ołtarzu – ministrantury.
 7. Każda parafia partycypuje w utrzymaniu diecezjalnego seminarium. W związku z tym, zostały wyłożone koperty na ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 8. Mamy zakończone prace przy budowie nowego ołtarza. Całkowity koszt to 139 tys. zł. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tę nastawę ołtarzową niech Chrystus Król wynagradza. Jednocześnie informujemy, że rozpoczęliśmy wykonanie sedilii do prezbiterium, czyli krzeseł dla celebransów i ławek dla ministrantów. Będą w kolorze ołtarza, również z dębu. Koszt to 28 tys. zł.
 9. Komitet inicjatywy ustawodawczej Aborcja to zabójstwo podjął akcję zbierania podpisów o zmianę ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie człowieka od poczęcia. Chętnych do wsparcia tej inicjatywy prosimy o złożenie podpisu na liście w sklepiku.
 10. Parafianie organizują wyjazd do Medjugorje w drugiej połowie sierpnia. Koszt to ok. 2000 zł. Więcej informacji w sklepiku, u p. Jadwigi. Można tam również zostawić swoje intencje, które pielgrzymi będą omadlać.
 11. Dziękujemy za wszelką życzliwość, ofiary, zaangażowanie.
 12. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *