17 lipca – 16 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę (20 lipca) XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać Dni Młodych w naszej Diecezji. Wspierajmy młodych naszą modlitwą, aby prosić o dar prostej wiary dla młodego pokolenia. Z tej okazji w naszym kościele w Piątek o godz. 14.00 grupa kanadyjska wraz z biskupem Albertem będzie przeżywać Eucharystię. Podejmiemy ich też obiadem w domu parafialnym.

3. W Piątek w ramach kościoła stacyjnego o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa do 18.00 z możliwością spowiedzi świętej, a po Mszy Świętej wieczornej kolejny koncert w ramach Świnoujskich Koncertów Organowych.
4. W Sobotę po Mszy Świętej wieczornej adoracja Pana Jezusa z modlitwą Różańcową w intencji Ojczyzny, następnie adoracja w ciszy z możliwością spowiedzi zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim.

5. W Najbliższą Niedzielę podczas każdej Mszy Świętej słowo o pracy na misjach skieruje do nas Siostra Vianney`a, nasza rodaczka pracująca na misjach na Filipinach. Po Mszy Świętej będzie możliwość aby finansowo wesprzeć jej pracę misyjną. Poprzez taką ofiarę stajemy się misjonarzami.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.11.30 pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

7. W Niedziele od 9.00 do 14.00 czynna jest nasza kawiarenka w sali Jana Pawła II. Można tam się spotkać, porozmawiać, wypić kawę czy herbatę. Odwiedzając kawiarenkę wspieramy fundusz parafialnego oddziału Caritas.

8. Rozpoczynamy szkolną akcję tornister pełen uśmiechu. Można, poprzez zakup wymaganych przyborów szkolnych, pomóc dzieciom z ubogich rodzin w edukacji szkolnej.

9. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary, które składacie na prace remontowe w naszej Parafii, zarówno na tacę jak i te indywidualne. To jest także wyraz Waszej wiary. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości i modlitwę za nas, kapłanów, bo jest to bardzo potrzebny dar.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Wam Drodzy za wszelki ofiary które składacie na potrzeby remontu i kościoła i Domu Parafialnego, oraz za Wasze modlitwy za nas kapłanów.

12. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego
i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *