24 lipca – 17 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszy św o godz. 11.30 błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem. Choć w dziś błogosławimy pojazdy to i jutro po Mszy św. o godz. 18.00 też z racji dnia św. Krzysztofa też poświęcimy pojazdy po Mszy św. o godz. 18.00.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. Również we wtorek 26.07 rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 7.00 ze względu na Mszę Świętą dla uczestników pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Piątek o godz. 15.00 Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa do Godz. 18.00. Koronką do Bożego Miłosierdzia będziemy się modlić też w intencjach które są wpisywane w księgę intencji wyłożoną na stoliku przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego, który to ołtarz został poświęcony w piątek przez Biskupa Alberta z Kanady.

7. W przyszłą niedzielę zaś będziemy gościć ks. Romana Rostkowskiego, organizatora rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę, który w swojej niedużej parafii buduje już drugi kościół, stąd też będzie możliwość choćby drobną ofiarą wspomóc jego pracę.

8. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu. Można u pań z Caritasu w Salce św. Jana Pawła II odebrać plecak i zakupić potrzebne przybory szkolne dla dzieci z ubogich Rodzin.

9. W sali św. Jana Pawła II w niedzielę od 9.00 – 14.00 czynna jest kawiarenka, gdzie można się spotkać przy kawie, herbacie i ciastku, a dochód jest przeznaczony na Caritas naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

11. Gorąco dziękujemy wszystkim Wam za wszelkie ofiary które składacie na tacę, jak i w kopertach na prace remontowe i na funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy też tym, którzy pomogli w podjęciu młodych obiadem w ubiegły piątek .

12. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego
i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *