31 lipca – 18 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem Papieża.
Dziś gościmy ks. Romana Rostkowskiego, organizatora rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę, który w swojej niedużej Parafii buduje już drugi kościół, prosimy choćby drobną ofiarą wspomóc jego pracę.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech obchody tego patriotycznego zrywu przypominają nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert muzyków z Niemiec. Po koncercie muzycy będą zbierać ofiary na remont zabytkowych organów w Przytorze.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza wspólna za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Godzina Święta od godz. 23.00 do 24.00.
W pierwszy piątek zapraszamy na modlitwę adoracyjną. Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 – Msza przebłagalna za grzechy nasze i całego świata po niej Droga Krzyżowa; o godz. 17.00
i 18.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do Mszy św. o godz. 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Świnoujskich koncertów organowych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.30; 10.00 i 18.00. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Po Mszy św. o godz. 7.30 ks. Andrzej odwiedzi swoich Chorych
z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca Damiana (franciszkanina), dyrektora Radia Niepokalanów, który będzie mówił o św. ojcu Maksymilianie Kolbe. Po każdej Mszy Świętej będzie można ucałować relikwie św. Maksymiliana a nabywając medalik Niepokalanej będzie można wesprzeć zakon franciszkański. Podczas Mszy św. o godz.11.30 odbędzie się przekazanie relikwii św. Maksymiliana dla naszej Parafii.

8. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sali Jana Pawła II (czynna jest w niedziele od 9.00 do 14.00). Odwiedzając kawiarenkę wspieramy Caritas Parafii.

9. Rozpoczęliśmy szkolną akcję Tornister pełen uśmiechu. Można poprzez zakup wymaganych przyborów szkolnych pomóc dzieciom z ubogich rodzin w edukacji szkolnej.

10. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii, na remont. Siostra Vianney’a na cele misji zebrała 8.600 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej a dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

12. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny
i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *