18 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu. Początek tego szczególnego czasu przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa niech zaowocuje wielkopostnymi postanowieniami dla duchowego rozwoju.

2. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa A. Dzięgi z dniem 20 lutego posługę w naszej Parafii kończy ks. Miłosz Paszkiewicz, a rozpocznie kapłańską posługę w Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie. Dziękujemy ks. Miłoszowi za ten czas posługi w naszym Sanktuarium, za wszelkie dobro duchowe, które niech owocuje w sercach naszych i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym odcinku kapłańskiej posługi. Jutro o godz. 17.00 podczas Mszy świętej będzie można wyrazić swoją wdzięczność ks. Miłoszowi.

3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostry Pallotynki, które posługują w Kamerunie, które dadzą też świadectwo ich posługi w tym afrykańskim kraju, gdzie budują szkołę dla dzieci. Po Mszy świętej będzie możliwość złożenia do puszki ofiary na ten cel. Ta ofiara niech będzie wielkopostną jałmużną.

4. Przypominamy, że Msze Święte w naszym Sanktuarium od 1 lutego w tygodniu od poniedziałku do piątku są o godz. 7.00 i 17.00, a w sobotę o godz. 7.30 i 17.00, jako że w sobotę o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę godziny Mszy Świętych nie ulegają zmianie.

5. Gorąco zapraszamy do towarzyszenia Jezusowi cierpiącemu poprzez udział w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 10.00 oraz 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej około godz. 17.50. Dzieci i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 17.30.

6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, do kawiarenki, z której dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii. W kawiarence jest również czynna biblioteka, zachęcamy do wypożyczania i czytania dobrej książki. Polecamy również dostępną prasę katolicką wraz z naszą gazetką parafialną.

7. Na stojakach z gazetkami parafialnymi są też wyłożone specjalnie przygotowane książeczki, gdzie jest rozkład rocznego czytania Pisma Świętego. Czas Wielkiego Postu jest bardzo dobrym czasem, aby podjąć codzienną lekturę Słowa Bożego dla pobudzenia naszej wiary. Tę lekturę można podjąć w jakimkolwiek czasie. Opłata za tę broszurę jest dobrowolna.

8. W gablotach są zawieszone wota, czyli zewnętrzne wyrazy naszej wdzięczności wobec Boga i Maryi za otrzymane łaski. Gdyby ktoś kiedykolwiek chciał takie wota złożyć, by były zawieszone w tych gablotach, to prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Może też z okazji okrągłych jubileuszy małżeńskich takie wota chciejmy ofiarować Bogu jako naszą wdzięczność.

9. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam Drodzy i wynagradza za Waszą ofiarność, dzięki której nasze Sanktuarium może funkcjonować i się rozwijać.

10. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać imieniny czy też obchodzić Jubileusze osobiste, zawodowe, rodzinne. Życzymy Bożego błogosławieństwa we wszystkich sprawach Waszego życia duchowego i materialnego.

Ks. kan. Bogusław Gurgul — proboszcz

Comments are closed.