11 lutego – VI Niedziela zwykła

1. Przeżywana dziś VI Niedziela w ciągu roku to ostatnia niedziela przed Wielkim Postem, który rozpoczniemy w Środę Popielcową.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. We wtorek Msza Święta Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci. Nie będzie spotkania po Mszy świętej z racji na wyjście do kina.

4. We wtorek zapraszamy na film „Wandea” do kina w Corso. Film opowiada o tragicznych skutkach rewolucji francuskiej, które dotknęły także Kościół katolicki. Cena biletu to 14 zł, a zapisy u p. Jadzi w sklepiku. Przy kasach kina prosimy być o 18.45.

5. W środę poprzez posypanie głów popiołem rozpoczynamy ten szczególny czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. A więc trzy posiłki w ciągu dnia w tym dwa lekkie i jeden obfity oraz mają to być posiłki bezmięsne. Post ilościowy obowiązuje wiernych od 18 roku życia do 60 a post jakościowy od 14 roku życia do 60. Post ten niech prowadzi nas do większej miłości Boga i bliźniego poprzez pracę nad sobą i opanowywanie negatywnych emocji. Niech ten post też pomaga nam w przebaczaniu sobie wszystkiego, aby żyć w jedności duchowej.

6. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 10.00 oraz 17.00.

7. W tym roku Środa Popielcowa, która jest też dniem wspomnienia Świętych Cyryla i Metodego, to druga rocznica utworzenia przez Arcybiskupa A. Dzięgę, Pasterza diecezji, naszego Sanktuarium Chrystusa Króla. Z tej racji J. E. Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 17.00 i będzie to też kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem Misji Św. Ottona na naszych ziemiach.

8. Nabożeństwa wielkopostne jak Droga Krzyżowa będą w naszym Sanktuarium w piątek o godz. 10.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej około godz. 17.30. Dzieci i młodzież przygotowującą sie do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na tę wieczorną Drogę Krzyżową. Dzieci prosimy by przychodziły z Rodzicami. I jak zawsze dzieci będą otrzymywały stosowne kartki obecności. Gorzkie Żale natomiast będą w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej około 17.50. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej Miłości do Jezusa cierpiącego za nasze grzechy.

9. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w rycie trydenckim.

10. Przypominamy, że Msze Święte od poniedziałku do piątku są o godz. 7.00 oraz 17.00, a w sobotę o godz. 7.30 i 17.00 i taki układ Mszy Świętych będzie już cały rok. W niedzielę godziny Mszy świętych nie ulegają zmianie. Osoby, które miały zamówione Msze Święte na godz. 7.30 prosimy o kontakt w zakrystii by dowiedzieć się kiedy zamówiona Msza Święta będzie odprawiona.

11. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, do naszej kawiarenki w niedzielę od 9.00 do 14.00 gdzie można przy kawie, herbacie i ciastku porozmawiać. W kawiarence jest też w niedziele od 10.00 do 12.00 czynna biblioteka parafialna.

12. Niech Miłosierny Bóg wynagradza Wam Drodzy Parafianie Waszą wszelką życzliwość duchową i materialne wspieranie funkcjonowania naszego Sanktuarium.

13. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów oraz tych którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje Jubileusze osobiste bądź rodzinne i życzymy Wam doświadczenia Bożej Miłości.