4 lutego – V Niedziela zwykła

1. Przeżywana dziś V Niedziela w ciągu roku jest dniem kiedy to dzieci Pierwszokomunijne podczas Mszy świętej o godz. 11.30 przyjmą świece poświęcone.

2. W najbliższy Wtorek o godz. 17.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Prosimy jak zawsze wypisane na kartkach imiona bądź nazwiska naszych bliskich zmarłych przynieść do zakrystii.

3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta także Członków Żywego Rożańca.

4. Przypominamy, że od 1 lutego zniesiona jest Msza Święta o godz. 7.30 w tygodniu od poniedziałku do piątku. Osoby, które miały zamówione Msze Święte na te godziny prosimy o kontakt w zakrystii, aby zobaczyć kiedy te Msze Święte będą odprawione. Jest to podyktowane tym, że właśnie od 1 lutego jest nas tylko trzech kapłanów. Przypominamy też, że od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny. Nie ma z tej racji też adoracji we czwartek przed Mszą świętą. Pozostaje natomiast adoracja od 15.00 do Mszy Świętej w piątek. Pozostaje także Godzina Święta we Czwartek od 23.00 do północy. Adoracja zaś w sobotę jest do godz. 20.00 a w Niedzielę do godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych adoracjach, co jest wyrazem naszej Miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i tę Miłość umacnia.

5. Od tego roku będzie jeszcze jedna zmiana podyktowana względami duszpasterskimi. Otóż Msza Święta wieczorna będzie już na stałe o godz. 17.00. Nie będzie zmiany letniej na godz. 18..00. Zaprowadzamy zatem stałą godzinę 17.00 Mszy Świętej wieczornej w naszym Sanktuarium. W związku z tym osoby, które zamówiły Msze Świętą na godz. 18.00 w okresie letnim niech pamiętają, że te Msze Święte będą o godz. 17.00. O tym będziemy jeszcze przypominać.

6. Zapraszamy do naszego sklepiku, zapraszamy do naszej kawiarenki na ciasto, kawę i herbatę z czego dochód przeznaczony jest na Caritas naszej Parafii. W kawiarence jest też czynna w Niedzielę od 12.00 do 14.00 parafialna biblioteka. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej wraz z naszą gazetką parafialną Christus Regnat.

7. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za składane ofiary na wszelkie potrzeby i funkcjonowanie naszego Sanktuarium Chrystusa Króla.

8. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy w bieżącym tygodniu będziecie przeżywać imieniny lub Jubileusze życząc Wam pogody ducha. Przebywającym natomiast na terenie naszego miasta w ramach ferii zimowych życzymy bezpiecznego i głębokiego odpoczynku.