28 stycznia – IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś IV Niedziela w ciągu roku jest ostatnią niedzielą ferii zimowych. Stąd też dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty ten czas.

2. Zgodnie z ustaleniami i dekretem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi czas posługi
ks. Piotra Skóry w naszym Sanktuarium się dopełnił i dobiega końca z dniem 31 stycznia bieżącego roku. Ks. Piotrowi dziękujemy za pełnioną posługę w naszym Sanktuarium od 2021 roku. Za te posługę niech Dobry Bóg wynagrodzi i błogosławi na nowych odcinkach kapłańskiej pracy. Szczęść Boże! Ks. Piotr pozostanie jeszcze u nas kilka dni na prawach gościa.

3. W związku z tą decyzją księdza Arcybiskupa będzie nas mniej kapłanów posługujących w naszym Sanktuarium, a to dlatego, że coraz większe są braki kapłanów. Z racji na tę okoliczność musimy znieść Mszę świętą w tygodniu godz. 7.30. A zatem od 1 lutego Msze Święte będą od poniedziału do piątku o godz. 7.00 oraz 17.00, a w sobotę o 7.30 i 17.00. W niedzielę godziny Mszy świętych póki co nie ulegają zmianie. Bardzo prosimy osoby, które miały zamówione intencje Mszy Świętych zapisane na 7.30 w tym roku o kontakt z ks. Proboszczem, by ustalić inną godzinę czy też dzień. Można to zrobić w zakrystii lub w biurze parafialnym. Również od lutego po Mszy Świętej wieczornej każdego dnia do godz. 18.30 w okresie zimowym będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie za wyjątkiem piątku, kiedy to adoracja od Roku Miłosierdzia jest od 15.00 do Mszy świętej. W sobotę pozostaje adoracja do 20.00, w okresie zimowym, a w niedziele zawsze do 19.00. W związku z tym nie będzie adoracji nocnych, aby więcej osób mogło skorzystać z tych adoracji po Mszy Świętej do czego gorąco zachęcamy.

4. W najbliższą środę o godz. 19.00 w kinie w Corso będzie emisja filmu „Powstaniec”. Film opowiada o bohaterze tego zrywu wolnościowego jakim jest
ks. Brzózka. Mamy zarezerwowaną salę, warto na ten film pójść. Cena promocyjna biletu to 14 złotych, a zapisy jak zawsze u P. Jadzi w sklepiku. W kinie natomiast gromadzimy się około 18.45.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Do chorych udamy się w umówionych dniach. We czwartek modlimy się zwłaszcza o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 9.00 dodatkowa Msza święta wynagradzająca za nasze grzechy na którą zapraszamy a później Droga Krzyżowa. Zachęcamy również do spowiedzi świętej, która będzie możliwa podczas Mszy Świętych oraz od 15.30 do końca Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy też dzieciom klasy IV o nabożeństwie Pierwszych Piątków Miesiąca.

6. W sobotę w kościele pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza Mszą Świętą o godz. 7.00 rozpocznie się Męski Różaniec. U nas zaś zapraszamy do praktyki nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca i w związku z tym po Mszy świętej wieczornej Różaniec oraz medytacja różańcowa jako elementy tego nabożeństwa.

7. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z tej racji podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic, które można nabyć w naszym sklepiku. Niech ta świeca będzie w każdym domu, aby przy jej blasku odchodzili umierający czy też niech będzie wykorzystywana kiedy są jakiekolwiek kataklizmy.

8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Gdyby się zdarzyło, że ktoś zgłosił, a kapłan nie przybył to prosimy przypomnieć ten fakt w zakrystii. Serdecznie dziękujemy Wam za to szczere przyjęcie w domach, za to, że możemy błogosławić i święcić Wasze Domy i Rodziny, aby Boży Duch w nich panował. Dziękujemy również za złożone do skarbon ofiary, za które niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi w tym wymiarze duchowym i materialnym.

9. Zapraszamy także do naszego sklepiku jak też do kawiarenki parafialnej czynnej od 9.00 do 14.00 gdzie mieści się też biblioteka Parafialna. Za wszelkie wsparcie i duchowe i materialne jakie nam jako kapłanom okazujecie jesteśmy Wam wdzięczni w podejmowanej za Was modlitwie.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Solenizantów oraz Jubilatów tego tygodnia życząć Wam Drodzy wszelkich łask Bożych do szczęścia doczesnego i wiecznego.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.