19 lutego 2017 – VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.

2. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. W każdy piątek podczas Godziny Bożego Miłosierdzia modlimy się też szczególnie za zmarłych danego tygodnia.

4. W najbliższą sobotę o godz 17.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, którą będzie prowadził ks. Piotr Skiba. Prosimy o przyniesienie wody, soli i oliwy z oliwek, które będą egzorcyzmowane, aby stanowiły dla nas ochronę. Zapraszamy do udziału oraz do przekazania tej informacji tym, którzy takiej modlitwy potrzebują.

5. Rok 2017 to jubileusz 45-lecia erygowania, czyli powołania naszej Parafii. W 2022 r. będziemy natomiast przeżywać złoty jubileusz powstania naszej Parafii. Ponieważ nasza świątynia nie była jeszcze konsekrowana, czyli uroczyście poświęcona, to jeżeli Pan Bóg pozwoli, chcielibyśmy, aby to miało miejsce właśnie w roku złotego jubileuszu. Konsekracja wymaga jednak, aby świątynia była odpowiednio przygotowana wewnątrz i na zewnątrz. W tym roku chcielibyśmy wykonać elewację zewnętrzną wieży kościoła (koszt to ok. 450 tys. zł) Wewnątrz kościoła chcielibyśmy wykończyć ściany poprzez odtworzenie cegły (koszt ok. 190 tys. zł), a także wykonać nowy główny Ołtarz (koszt to kilkadziesiąt tys. zł). Na remont wieży otrzymaliśmy od miasta 250 tys. zł., oczekujemy także dofinansowania w kwocie 140 tys. z Ministerstwa Kultury. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na 100 tys. Do wszystkich tych prac potrzebny jest też wkład własny. Pamiętajmy, że to co pozostawimy po sobie następnym pokoleniom będzie świadczyło o nas, o naszej wierze. Aktualnie, jak widać montowana jest balustrada na balkonie, a dalsze prace są w planach.

6. W sklepiku jest do nabycia książka o Fatimie w cenie 10 zł. Chcemy abyście w tym roku jubileuszu objawień, dzięki tej pozycji mogli dowiedzieć się czegoś więcej o tamtych wydarzeniach. Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej, zapraszamy do kawiarenki parafialnej i biblioteki.

8. Dzieciom i młodzieży oraz rodzicom i wychowawcom, życzymy szczęśliwego i radosnego wypoczynku podczas drugiego tygodnia ferii.

9. Wszystkim Wam gorąco dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości względem nas kapłanów i za wszelkie ofiary na remonty i funkcjonowanie naszej Parafii.

Niech Dobry Bóg błogosławi nam na ten tydzień. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *