26 lutego 2017 – VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, w którym umacniamy tę więź z Bogiem.

2. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do modlitwy oraz abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa naszego i innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Z tej racji przez cały czas Wielkiego Postu w kościele będzie wyłożona księga trzeźwości.

3. We wtorek Modlitwa oraz spotkanie członków Grupy Matki Bożej Patronki Dobrej śmierci.

4. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Niech ten czas Wielkiego Postu będzie przez nas dobrze przeżyty. Podejmijmy konkretne postanowienia, aby pokonać nasze wady, oczyścić serca.

5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta od 23.00 do 24.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy Świętej oraz od 15.00 – 18.00 W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Jest to też kolejna Sobota w ramach nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. To Nabożeństwo wymaga, aby przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej, następnie odmówić część Różańca św oraz odprawić 15 minutowe rozważanie maryjne.

7. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Jest to też dzień Imienin ks. Prałata Kazimierza Sasadeusza. Solenizant będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 17.00. Będzie wówczas okazja do wdzięcznej modlitwy za Jego długoletnią posługę oraz złożenie życzeń.

8. W najbliższą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej, a po Mszy Świętej o godz. 17.00 – spotkanie członków Żywego Różańca.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej i odwiedzania kawiarenki w sali św. Jana Pawła II.

10. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie wyrazy Waszej życzliwości i ofiary na funkcjonowanie Parafii i remonty.

Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *