5 marca 2017 – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś Niedziela adoracyjna. Przypominamy, że Msza Święta kończy się błogosławieństwem, które z wiarą starajmy się przyjmować.

2. Prosimy, aby do Komunii Świętej uklękać bądź stawać wzdłuż balasek, a nie w szeregu.

3. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele dla dorosłych o godz. 9.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej, a dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny i pomóc w zbawieniu naszym zmarłym. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Zachęcamy też o podjęcie trzeźwości poprzez wpisanie do księgi trzeźwości.

4. We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.

5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Odgrywają one szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

6. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

7. Poprzez zakupienie świec, baranków, kartek świątecznych wspieramy Caritas diecezji oraz naszej Parafii.

8. Gorąco polecamy prasę katolicką, aby pogłębiać także naszą wiarę .

9. Cieszymy się że są już w naszym kościele zamontowane na balkonach drewniane balustrady.

10. Dziękujemy Wam Drodzy za wszelkie ofiary duchowe i materialne, aby Parafia mogła funkcjonować oraz by można było prowadzić rozpoczęte remonty.

11. Na rozpoczynający się tydzień niech Dobry Bóg nam błogosławi i obdarzy łaskami. Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *