12 marca 2017 – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Dzisiaj jest druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele są w piątek o godz. 10.00 rano oraz po Mszy Świętej wieczornej dla dorosłych, natomiast dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Dodatkowym nabożeństwem w czasie Wielkiego Postu jest Godzina Święta w każdy czwartek od 23.00 do 24.00.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.
  3. W naszej polskiej kulturze tradycyjnie ciała naszych bliskich zmarłych chowamy w trumnie. Zdarzają się jednak przypadki, iż ciało jest poddawane kremacji i pochówek dokonuje się poprzez złożenie prochów naszych zmarłych w urnie. Informujemy, że w takim wypadku, przed kremacją jest możliwość modlitwy. Taką sytuację można zgłosić do kancelarii i kapłan uda się do szpitala, aby wspólnie z Rodziną pomodlić się i poświęcić ciało.
  4. Dziś można już nabywać świece, kartki i baranki wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na Caritas Diecezji i naszej Parafii.
  5. Zachęcamy do nabywania oraz czytania prasy katolickiej. Dysponujemy tygodnikami Niedziela, Gość Niedzielny oraz naszą parafialną gazetką, gdzie cytujemy fragmenty Pasji według wizji mistycznych Anny Katarzyny Emmerich.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wam Drodzy za wszelkie Wasze ofiary które składacie, aby nasza Parafia funkcjonowała oraz na rozpoczęte remonty. Niech Pan Bóg tą Waszą hojność błogosławi.
  7. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  8. W sobotę 1.04 zapraszamy na misterium męki Pańskiej – Pasje, przygotowane przez kleryków AWSD i studentów WT US, na podstawie objawień Anny Katarzyny Emmerich. Na to wydarzenie, które będzie miało miejsce w szczecińskim seminarium chcemy pielgrzymować razem jako wspólnota parafialna. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii bądź też bezpośrednio u ks. Mateusza.
  9. Na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu, na realizacje postanowień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *