19 marca 2017 – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej (dla dorosłych o godz. 10.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej, a dla dzieci o godz. 16.30), a także udział w niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 16.00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Dodatkowym nabożeństwem jest też Godzina Święta w każdy czwartek od 23.00 -24.00.
  2. Gorąco zachęcamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej, które jest organizowane przez Alumnów naszego Seminarium w Szczecinie. Wyjazd autokarem w sobotę 1 kwietnia o godz. 17.30. Koszt to 25 zł, zapisy w zakrystii. Bliższych informacji udziela ks. Mateusz.
  3. Drodzy, każda Parafia jest zaproszona do materialnej pomocy w formacji nowych kapłanów. Z tej racji można dziś zabrać kopertę, aby poprzez złożenie ofiary wesprzeć materialnie nasze Seminarium.
  4. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Jest wyłożona księga trzeźwości, można uwolnić się od nałogu, bądź – przez swoją ofiarę – komuś w tym pomóc.
  5. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30 oraz 17.00. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy Świętej porannej będzie można podjąć się duchowej adopcji, aby przepraszać za grzechy tzw. aborcji i ratować dzieci przed zabijaniem w łonach matek.
  6. Pod kierunkiem ks. Mateusza organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 31 marca o godz. 19.00. Ta Droga Krzyżowa to 35 km marszu nocnego w ciszy i samotności. Odważnych i chcących się zmierzyć ze sobą samym i swoją słabością prosimy o kontakt z ks. Mateuszem.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece, baranki, kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Diecezji oraz Parafii. Do nabycia są też płyty z koncertu pieśni wielkopostnych, który w ubiegłym roku w naszym kościele nagrał zespół Music Emotion. Dochód jest przeznaczony na remont kościoła. Przy wyjściu można jak zwykle nabyć prasę katolicką.
  8. W ubiegłą niedzielę na dzieło misyjne kościoła zebraliśmy 1860 zł. Bóg zapłać Wam za tę troskę o Kościół, co jest wyrazem Waszej wiary.
  9. Dziękujemy również serdecznie za Wasze wszelkie ofiary, które składacie na funkcjonowanie Parafii i remonty, zarówno te na tace, jak też w kopertach. Niech Bóg za tę ofiarność Wam wynagradza.
  10. Na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu, na jego dobre przeżywanie za przyczyną naszych Świętych Patronów i Aniołów Stróżów, niech Dobry Bóg nam błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *