26 marca 2017 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejszą Niedzielę w tradycji Kościoła nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. Przypominając gorąco zapraszamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych jakimi są Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 10.00 i po Mszy Świętej wieczornej, a dla dzieci o godz. 16.30. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, oraz Godzina Święta w każdy czwartek od 23.00 do 24.00.
3. W piątek o godz. 19.00, po krótkiej modlitwie wyruszy z naszej świątyni Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły są na plakatach, a chętnych prosimy o kontakt z ks. Mateuszem.
4. Od najbliższej soboty, tj. od 1 kwietnia do końca października, Msze Święte wieczorne w tygodniu będą sprawowane o godz. 18.00.
5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które będzie prowadził ks. Grzegorz Gierek, Proboszcz Parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej z miejscowości Buk koło Szczecina. Podczas każdej Mszy Świętej niedzielnej będzie nauka rekolekcyjna.
6. W najbliższą sobotę organizujemy wyjazd autokarowy do naszego Seminarium na Misterium Męki Pańskiej. Jest jeszcze dosłownie kilka miejsc. Zgłoszenia w zakrystii. Szczegóły u ks. Mateusza.
7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej porannej udamy się z posługą sakramentalną do naszych chorych, leżących w domach. Jednocześnie jest to też możliwość przeżycia kolejnej soboty w ramach Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.
8. Przy wejściu do zakrystii jest skarbonka gdzie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece, kartki, baranki wielkanocne. Można też nabyć płyty zespołu Music Emotions, z których dochód jest przeznaczony na prace remontowe. Zachęcamy też do nabywania i czytania dostępnej prasy katolickiej.
10. Zakupiliśmy do posługi liturgicznej na nabożeństwa wielkopostne kapę koloru czerwonego.
11. Wszystkim Wam Drodzy serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane przez Was na funkcjonowanie naszej Parafii i prowadzone remonty. Pan Bóg widzi wasze dary serca i na pewno wynagrodzi, kiedy dbacie o Jego Dom.
12. Niech Bóg nam błogosławi na ten tydzień.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *