2 kwietnia 2017 – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zasłaniamy w kościele wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – zwłaszcza tych z Was, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Przypominamy: Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 10.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.30 i dla dorosłych po wieczornej mszy, ponieważ wieczorem zapraszamy wszystkich na Świnoujską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele bł. Michała Kozala, a zakończy w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza. Niech nasza liczna obecność będzie widocznym wyrazem wiary w naszym mieście. Zapraszamy też do udziału w niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 16.00, jak też Godzinie Świętej we czwartek od 23.00 do 24.00.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Zapraszamy na tradycyjne, coroczne czuwanie przy pomniku naszego Rodaka o godz. 21.00.

3. Również dziś rozpoczynamy wielkopostne Rekolekcje parafialne, które prowadzi
ks. Grzegorz Gierek, proboszcz parafii pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej. Rekolekcje będą trwać do środy włącznie. Dziś nauki podczas każdej Mszy Świętej, a od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 oraz 18.00. Możliwość spowiedzi rano od godz. 8.00 do 10.00 a wieczorem od godz. 16.00 do 19.00. Gorąco prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi w tym czasie i nie odkładać na później, ponieważ przed Świętami wiele osób przyjeżdża zza granicy i będą, jak zawsze, kolejki. Ofiary na tace zbierane od poniedziałku do środy będą przekazanie
ks. Rekolekcjoniście, na potrzeby Jego Parafii. Gorąco zachęcamy, by poprzez dobry udział w Rekolekcjach przygotować się na Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

4. We wtorek msza zbiorowa za zmarłych. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy o godz. 9.00.

6. W piątek o godz. 19.00 nauka przed chrztami – również tymi, które będą udzielane w czasie świąt.

7. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 będzie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Piotr Skiba. Zachęcamy, by przynieść oliwę z oliwek, sól i wodę do poświęcenia.

8. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie Tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych będziemy święcić palmy. Zachęcamy do wykonania palm własnoręcznie – podczas Mszy Świętej o 11.30 będzie konkurs na największe i najładniejsze palmy, które później znajdą się też jako dekoracja Grobu Pańskiego.

9. Przypominamy że Msze Święte wieczorne od tego tygodnia aż do końca października odprawiane będą o godz. 18.00.

10. Dziękujemy wszystkim którzy podjęli trud ekstremalnej Drogi Krzyżowej, oraz za udział w Misterium Męki Pańskiej w naszym Seminarium a ks. Mateuszowi za zorganizowanie tychże przeżyć duchowych.

11. Wszystkim Wam Drodzy niech Dobry Bóg wynagradza za Wasze gesty życzliwości, za wszelkie ofiary na funkcjonowanie Parafii i prowadzone remonty. Bóg zapłać. Z wiarą przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa na ten tydzień.

Szczęść Boże!
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *