2 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś Wniebowstąpienie Pańskie. Jednocześnie dzisiejsza niedziela jest Świętem Dziękczynienia Opatrzności Bożej za opiekę nad światem, a szczególnie naszą Ojczyzną. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowi w tajemnicy Jego Naj-świętszego Serca. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą w niedziele po Mszy o 17:00, czyli ok.17:50, a od poniedziałku do soboty o 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. W najbliższy wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych.

4. Nabożeństwo pokutne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o 19:00.

5. W środę, 05.06. o g. 18:00 uroczystość bierzmowania. Eucharystii, podczas której dary Ducha Świętego przyjmie młodzież z naszej parafii oraz z parafii wojskowej, przewodniczył będzie ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Otoczmy modlitwą kandydatów.

6. W środę po wieczornej Eucharystii spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Sali św. Jana Pawła II.

7. Również w tym dniu odpust w kościele pw. Św. św. Stanisława i Bonifacego o g. 19:00. Po Mszy Świętej biesiada w ogrodach parafialnych.

8. 06.06. pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy za duchowieństwo oraz o nowe powołania do służby w Kościele, natomiast adoracja – godzina święta jak w każdy czwartek o 23:00.

9. 07.06. pierwszy piątek miesiąca – dzień poświęcony Sercu Jezusowemu. Msze Święte o 7:00; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo do Serca Bożego i droga krzyżowa), a wieczorem o 18:00. Spowiedź podczas Mszy i adoracji, która będzie od 15:00 do 18:00.

10. Parafia pw. Bł. Michała Kozala organizuje pielgrzymkę do Meksyku, do Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe w dniach: 11-22.02.2020 r. Koszt to 7890 zł. Szczegóły w zakrystii.

11. W sobotę o 19:00 bierzmowanie w kościele pw. Św. św. Stanisława i Bonifacego. Będzie to jednocześnie Msza wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po niej miejskie czuwanie z racji pięćdziesiątnicy. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie członków ruchów, wspólnot ze wszystkich parafii Świnoujścia.

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jedno z najważniejszych świąt Kościoła. Do tego wydarzenia będziemy się duchowo przygotowywać odmawiając pięć minut przed każdą Mszą niedzielną i wieczorną w tygodniu hymn do Ducha Świętego oraz Pd Twoja obronę.

13. Informujemy, że dobiega końca wykończenie nowej kancelarii para-fialnej, bardziej dostępnej dla osób niepełnosprawnych. Koszt tych prac to 80 tys. zł.

14. Z dniem 01.06.2019 r. dekretem księdza arcybiskupa został odwołany z naszej parafii ks. Jacek Mankielewicz. Dziękując za jego posługę, prosimy o modlitwę w jego intencji.

15. Dziękujemy za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie parafii.

16. Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *