9 czerwca – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wieńczącą okres wielkanocny, natomiast przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy zamyka czas, w którym można przeżyć spowiedź i Komunię wielkanocną, by uczynić zadość przykazaniom kościelnym.

2. Dziś ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowi w tajemnicy Jego Najświętszego Serca. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w niedziele po Mszy o 17:00, czyli ok.17:50, a od poniedziałku do soboty o 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4. We wtorek Msza Święta o 18:00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

5. 29.06. święcenia kapłańskie w szczecińskiej katedrze przyjmie dk. Paweł Szeloch. Organizowany jest autokar na to wydarzenie. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

6. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbieniowym z towarzyszeniem parafialnego zespołu Morze Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę będą wyłożone koperty na seminarium. Można je zabrać, by wraz z ofiarą złożyć na tacę lub do zakrystii. Każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania seminarium, tzn. ma wyznaczoną przez kurię metropolitalna konkretną sumę roczną, którą musi przeznaczyć na formację przyszłych kapłanów.

8. Już teraz pragniemy poinformować, że od 1 do 7.08. odbędzie się wakacyjny wyjazd dla dzieci do Jarosławia, Kalwarii Pacławskiej i innych ciekawych miejsc Podkarpacia. Więcej szczegółów już w przyszłą niedzielę, ale już teraz można zapisać się i zasięgnąć informacji u ks. Pawła.

9. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala – odpust w kościele, którego jest patronem o 18:00.

10. Za zaangażowanie, życzliwość i ofiary mówimy: Bóg zapłać!

11. Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa i opieki patronów.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *