16 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Do dziś można uczynić zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, które mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. W Polsce ten czas jest przedłużony właśnie do dzisiaj.

2. Dziś posługę Słowa sprawuje ks. Daniel Majchrzak, który prowadzi jedną z grup podczas Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przez złożenia ofiary do puszki złożoną na ten cel po Mszach można mieć udział w duchowych dobrach pielgrzymki.

3. W ubiegłą niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej zebrano 935 zł. Bóg zapłać za to wsparcie dzieła całego Narodu.

4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:15, a w dni powszednie o 17:15.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Świętą o 18:00.

6. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Z tej racji, jak co roku będziemy gromadzić się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz wyruszymy w procesji eucharystycznej, aby publicznie wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina.
Centralne uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 10.00 w naszym kościele, a później wyruszymy i przez Plac Kościelny, Plac Wolności, deptakiem Piłsudskiego połączymy się na ul. Piastowskiej z Parafią NMP Gwiazdy Morza i dalej ulicami Chrobrego, Wybrzeże Władysława IV w kierunku pętli autobusowej. Gorąco zapraszamy do udziału w tym radosnym uwielbieniu Jezusa w Eucharystii. Nasza Parafia w tym roku buduje jeden ołtarz: przy skrzyżowaniu z ul. Jana z Kolna. Chętnych do zaangażowania się w to przedsięwzięcie zapraszamy w środę po Mszy Świętej wieczornej przy kościele. W tym dniu Msze święte będą o 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 (po niej adoracja do 19:00). Nie będzie zatem Mszy Świętej o 11.30 i godziny świętej. Przypominamy, że jest to święto nakazane! Dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy do czynnego udziału, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci będzie w środę o 17.00. Zachęcamy do ustrojenia okien.

7. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy wraz z nabożeństwem czerwcowym.

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Świnoujskie Wieczory Organowe rozpoczęliśmy w ubiegły piątek. Kolejny koncert muzyki poważnej w naszej świątyni w piątek o 19:00. Bilety można nabyć przed koncertem. Zapraszamy!

9. 29.06. święcenia kapłańskie w szczecińskiej katedrze przyjmie dk. Paweł Szeloch. Organizowany jest autokar na to wydarzenie. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

10. Wakacyjny wyjazd dla dzieci do Jarosławia, Kalwarii Pacławskiej i innych ciekawych miejsc Podkarpacia odbędzie się od 1 do 7.08.2019 r. W planie rekolekcje dla dzieci, zwiedzanie klasztorów i sanktuariów, park dinozaurów, warsztaty we wczesnośredniowiecznej osadzie, poznawanie tajemnic podziemi Jarosławia. Koszt: 420 zł. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Pawła.

11. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty na seminarium. Można je zabrać, by wraz z ofiarą złożyć na tacę lub do zakrystii. Każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania seminarium, tzn. ma wyznaczoną przez kurię metropolitalna konkretną sumę roczną, którą musi przeznaczyć na formację przyszłych kapłanów.

12. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie, ofiary. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask od Pana.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *