23 czerwca – Dwunasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W ubiegłą niedzielę ks. Daniel zebrał na pielgrzymkę 2500 zł. Bóg zapłać!

2. Zapraszamy jeszcze dziś na Mszę Świętą z racji wigilii Uroczystości św. Jana Chrzciciela, która odbędzie się o 20:00 na świnoujskiej plaży w okolicy centrum WOPR. Modlitwie o bezpieczne kąpiele w Bałtyku będzie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński.

3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50, a w dni powszednie o 17:15.

4. Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęliśmy dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje dziś wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy o 17:00, w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Naszą cześć Zbawicielowi o dobrym Sercu oddajmy poprzez udział w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze Święte o 7:00, 7:30 i 18:00. Adorację zaczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i będzie ona trwała do Mszy wieczornej.

6. W piątek o 19:00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach Między-narodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe. Bilety do nabycia przed koncertem. Zapraszamy!

7. 29.06.2019 r. dk. Paweł Szeloch, odbywający w naszej parafii praktykę, przyjmie sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Uroczystość będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie o 10:00. Wspierajmy go modlitwą! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarem na tę uroczystość.

8. Również 29.06. Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin ks. Pawła Olewińskiego i dk. Pawła Szelocha. Ks. P. Olewiński odprawi swoją Mszę imieninową o 18:00, a ks. P. Szeloch będzie sprawował w naszym kościele Mszę Świętą prymicyjną, ale też z racji imienin w niedzielę, 07.07.2019 r.

9. Wakacyjny wyjazd dla dzieci do Jarosławia, Kalwarii Pacławskiej i innych ciekawych miejsc Podkarpacia odbędzie się od 1 do 7.08.2019 r. W planie rekolekcje dla dzieci, zwiedzanie klasztorów i sanktuariów, park dinozaurów, warsztaty we wczesnośredniowiecznej osadzie, poznawanie tajemnic podziemi Jarosławia. Koszt: 420 zł. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Pawła.

10. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty na seminarium. Można je zabrać, by wraz z ofiarą złożyć na tacę lub do zakrystii. Każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania seminarium, tzn. ma wyznaczoną przez kurię metropolitalna konkretną sumę roczną, którą musi przeznaczyć na formację przyszłych kapłanów.

11. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i wszelkie ofiary. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała, oprawę liturgiczną i muzyczną, budowę ołtarza. Bóg zapłać za ofiary na zakup kwiatów oraz elementy dekoracji ołtarza na Boże Ciało. Zachęcamy, szczególnie dzieci do zaangażowania w trwającą oktawę i wieczorne procesje.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a przeżywającym wakacje – błogosławionego wypoczynku!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *