30 czerwca – Trzynasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o 17:00.

2. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka w piątki na zakończenie adoracji – o 17:30 oraz w niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.

3. W najbliższy wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 7:30.

4. W środę o 19:00 koncert muzyki dawnej, po którym będzie można wesprzeć ludzi zafascynowanych wykonywaniem takiej formy muzyki.

5. 04.07. pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i o nowe powołania o 17:30 oraz na godzinę świętą o 23:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i Droga Krzyżowa) oraz o 18:00. Możliwość spowiedzi podczas wszystkich Eucharystii oraz adoracji od 15:00 do wieczornej Mszy.

7. W pierwszą sobotę w godzinach przedpołudniowych ks. proboszcz i ks. Paweł odwiedzą chorych z posługą, a po Mszy Świętej wieczornej różaniec i medytacja w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi.

8. W piątek o 19:00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe. Bilety do nabycia przed koncertem. Zapraszamy!

9. Z kalendarza liturgicznego: jutro wspomnienie św. Ottona – Patrona Archidiecezji (prośmy w tym dniu Boga o duchowy rozwój naszego Kościoła lokalnego), w środę święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

10. Wakacyjny wyjazd dla dzieci do Jarosławia, Kalwarii Pacławskiej i innych ciekawych miejsc Podkarpacia odbędzie się od 1 do 7.08.2019 r. W planie rekolekcje dla dzieci, zwiedzanie klasztorów i sanktuariów, park dinozaurów, warsztaty we wczesnośredniowiecznej osadzie, poznawanie tajemnic podziemi Jarosławia. Koszt: 420 zł. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Pawła.

11. Zapraszamy do udziału we wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie: 25-28.09.2019 r. W programie oprócz Częstochowy: Gdańsk, Gietrzwałd, Święta Lipka, Olsztyn, Stoczek Klasztorny, Warszawa (sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki), Niepokalanów, Paradyż. Koszt: 530 zł.

12. Pielgrzymka do Jordanii 8-16.02.2020 (jako kontynuacja zeszłorocznej pielgrzymki do Izraela wraz z przewodnikiem Panem Piotrem Goniszewskim z WT US), w programie między innymi: Macheront – twierdza Heroda Wielkiego i miejsce ścięcia św. Jana Chrzciciela, Góra Nebo – miejsce, z którego Mojżesz ujrzał ziemię obiecaną, Morze Czerwone, Petra i wiele innych. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii z możliwością otrzymania kompletnego programu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza lub w zakrystii.

13. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty na seminarium. Można je zabrać, by wraz z ofiarą złożyć na tacę lub do zakrystii, gdyż każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania seminarium.

14. Przypominamy, że kościół jest miejscem sakralnym. Prosimy, także podczas zwiedzania o zachowanie ciszy i skupienia. Pamiętajmy również o godnym stroju. Inaczej ubieramy się na plażę, inaczej do świątyni. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, spódnicę przynajmniej do kolan, mężczyźni koszulę i długie spodnie, a na nogach odpowiednie obuwie, a więc nie klapki.15. Dziękujemy za wszelkie ofiary na parafię i seminarium.

16. Zachęcamy do odwiedzania kawiarenki parafialnej w Sali św. Jana Pawła II w niedzielę od 8:00 do 14:00 oraz sklepiku parafialnego.

17. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *