2 maja – V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Święto Flagi, a jutro Święto Konstytucji 3. Maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Również jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Eucharystia o 10:00 w intencji Ojczyzny.
 2. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe ku czci NMP z litanią loretańską w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50, od poniedziałku do środy po wieczornej Eucharystii (ze względu na próby komunijne), w czwartki i piątki o 17:15, w soboty przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła o 17:30. Zapraszamy!
 3. Próby dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i środę o 16:45.
 4. Msza Święta zbiorowa za zmarłych we wtorek o 18:00.
 5. W środę zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę Świętą o 18:00 i spotkanie.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek miesiąca. Adoracje jak w każdy czwartek o 17:30 i 23:00.
 7. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 18:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych. Wieczorem droga światła.
 8. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy poprzez swą ciężką pracę służą nie tylko podczas pożaru, ale też w chwilach klęsk żywiołowych. W czwartek święto św. Św. Filipa i Jakuba, Apostołów, a w sobotę Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci, które rok temu przystąpiły do I spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy o 11:30.
 10. Kończy się tydzień modlitw o powołania. Niech wyrazem naszej troski będzie również ofiara materialna. Od przyszłej niedzieli będą wyłożone koperty na ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 11. 27.06. będzie miało miejsce oddanie się w niewolę miłości Jezusowi przez Maryję. Trzydzieści trzy dni wcześniej rozpoczniemy stosowne przygotowanie. Osoby chętne, prosimy o nabycie w sklepiku potrzebnych materiałów formacyjnych.
 12. Odrestaurowaniem klęczników zakończyliśmy pracę przy głównych ław-kach, a teraz czas na ławki z balkonu.
 13. W tym tygodniu, jeśli będzie sprzyjać nam pogoda podejmiemy się naprawy dachu nad salą św. Jana Pawła II i zakrystią. Prace te są konieczne, gdyż strop przecieka, a po naprawie będzie można podjąć się remontu zakrystii i salek.
  W związku z tym może być utrudnione wejście do kościoła bocznymi drzwiami.
 14. Fundacja „Pro – Prawo do Życia” rozpoczęła zbiórkę podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop Aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia, tak aby chronić życie dzieci przed narodzeniem w takim samym stopniu i w taki sam sposób, jak chronione jest życie wszystkich
  innych ludzi. Podpisy można składać do końca maja w sklepiku parafialnym.
 15. Rycerze z Zakonu św. Jana Pawła II wraz z innymi wolontariuszami ze Świnoujścia rozpoczynają zbiórkę darów na rzecz Fundacji Małych Stópek, której misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka. Od dziś do naszego kościoła można przynosić chemię, kosmetyki, pieluchy i zabawki, które zostaną przekazane Fundacji.
 16. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie.
 17. Niech Bóg obdarza swym błogosławieństwem Jubilatów i Solenizantów.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *