9 maja – VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś po Mszy Świętej o 11:30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do sakramentów pokuty i Eucharystii
 2. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe ku czci NMP z litanią loretańską w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50, we wtorek i środę po wieczornej Eucharystii (ze względu na próby komunijne), w poniedziałki, czwartki i piątki o 17:15, w soboty przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła o 17:30. Zapraszamy!
 3. Próby dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i środę o 16:45.
 4. Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 18:00.
 5. Spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II w środę po wieczornej Eucharystii.
 6. W czwartek, 13.05. wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – rocznica objawień. Nabożeństwo o 17:15 z litanią loretańską i różańcem. O 18:00 Eucharystia, a po niej procesja wewnątrz kościoła z figurą Pani Fatimskiej.
 7. Każda parafia partycypuje w utrzymaniu diecezjalnego seminarium.
  W związku z tym, zostały wyłożone koperty na ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 8. 27.06. będzie miało miejsce oddanie się w niewolę miłości Jezusowi przez Maryję. Trzydzieści trzy dni wcześniej rozpoczniemy stosowne przygotowanie. Osoby chętne, prosimy o nabycie w sklepiku potrzebnych materiałów formacyjnych.
 9. Fundacja „Pro – Prawo do Życia” rozpoczęła zbiórkę podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop Aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia, tak aby chronić życie dzieci przed narodzeniem w takim samym stopniu i w taki sam sposób, jak chronione jest życie wszystkich innych ludzi. Podpisy można składać do końca maja w sklepiku parafialnym.
 10. Rycerze z Zakonu św. Jana Pawła II wraz z innymi wolontariuszami ze Świnoujścia prowadzą zbiórkę darów na rzecz Fundacji Małych Stópek, której misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka. Do naszego kościoła można przynosić chemię, kosmetyki, pieluchy i zabawki, które zostaną przekazane Fundacji.
 11. Prace związane z remontem dachu nad salką i zakrystią zostały przesunięte. Czekamy na sprzyjającą pogodę.
 12. W sobotę o 15:00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a także grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Natomiast w niedzielę o 10:00 po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej.
 13. Od 13 maja zaczyna się nowenna za kapłanów i biskupów o miłość do Eucharystii. Zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy. W tej intencji można wymienić też konkretnych księży i biskupów. Więcej szczegółów można znaleźć w Internecie po wpisaniu: „Nowenna Pompejańska w intencji kapłanów i biskupów o miłość do Eucharystii”.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, odwiedzania sklepiku parafialnego.
 15. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary.
 16. Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego o doświadczenia opieki świętych patronów.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *