2 sierpnia – XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. W zeszłym tygodniu ks. Mariusz Zybura na potrzeby parafii na Ukrainie zebrał niemal 11 000 zł, a dwa tygodnie temu ks. Dominik 5 300 zł.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej świątyni ma miejsce akcja informacyjna dotycząca trwającej budowy Pomnika Dziecka Utraconego na świnoujskim cmentarzu. Jest to miejsce pochówku dzieci poronionych, a także refleksji o życiu ludzkim, jego pięknie, ale i kruchości w wymiarze ziemskim oraz wieczności w Bożym spojrzeniu. Po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów, a zwłaszcza proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, szczególnie o Księdzu Proboszczu.
 4. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu wypada również pierwszy piątek miesiąca. Podczas nabożeństwa o 17:30 i godziny świętej o 23:00
  będziemy uwielbiać Boga za dary Eucharystii i kapłaństwa, a także prosić za powołanych i o nowe powołania do szczególnej służby w Kościele.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i droga krzyżowa) oraz o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek od g. 15:00 do wieczornej Mszy.
 6. Wakacje to czas wypoczynku, radości, ale też refleksji, spotkania z Bogiem, duchowej odnowy. Zachęcamy do spowiedzi, która jest w niedziele podczas wszystkich Eucharystii, w dni powszednie rano od 6:45 i podczas Eucharystii i wieczorem już od 17:30. W piątki spowiedź popołudniowa już od 15:30. Jest również możliwość umówienia się z kapłanem na dłuższą spowiedź lub duchową rozmowę.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie w życie parafii.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i zakupów w naszym parafialnym sklepiku.
 9. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, a wszystkim Parafianom i Gościom bezpiecznego i błogosławionego przeżywania letnich tygodni.

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *