2 stycznia – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia

Autor:

 1. W najbliższy wtorek o Msza Święta zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00 .
 2. W środę zapraszamy członków Żywego Różańca na godz. 17:00.
 3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte z poświęceniem kredy i kadzidła wg porządku niedzielnego. Kredę i kadzidło można nabywać za dobrowolną ofiarę, by nakreślić na drzwiach mieszkania: C+M+B+2022, czyli skrót od: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. Jest to równocześnie pierwszy czwartek miesiąca.
 4. W pierwszy piątek będziemy czcić Boże Serce. Msze Święte o 07:00; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo z litanią do NSPJ i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 17:00. Adoracja od 15:00 do 17:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracji. Ks. proboszcz w tym dniu odwiedzi chorych. Nocna adoracja z pierwszego piątku na sobotę jako pokuta za grzechy zmarłych z naszych rodzin i parafii. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
 5. W sobotę ks. Piotr i ks. Paweł odwiedzą chorych.
 6. Zgodnie z propozycją ks. arcybiskupa, w ramach tzw. kolędy będzie specjalna modlitwa w intencjach rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach. Będzie w ramach modlitwy powszechnej podczas wieczornej Mszy Świętej o 17:00, po której adoracja i modlitwa Różańcowa za te rodziny.
 7. Plan modlitw:
  • Czwartek, 06.01.2022:
   ul. Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bema i Chrobrego.
  • Piątek, 07.01.2022:
   ul Jarosława Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Wybrzeże Władysława IV.
  • Sobota, 08.01.2022:
   ul. Herberta, Jana z Kolna, Kołłątaja.
 8. Do osób, które mimo wszystko chciały, by do mieszkania przyszedł kapłan, będziemy dzwonić, by umówić wizytę. Dziś jeszcze można zgłaszać zaproszenia na to wydarzenie.
 9. Ofiary z części parafialnej będą przeznaczone na wykonanie ołtarza, na który potrzebujemy jeszcze 58 tys. zł. Z tyłu kościoła będzie można złożyć ofiarę do specjalnej skarbony jako ofiarę kolędową. A obok skarbony będzie obrazek kolędowy z bł. Stefanem Wyszyńskim oraz buteleczka z wodą święconą. Prosimy, by po przyjściu do domu pokropić tą wodą swoje mieszkanie.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie.
 11. Niech Bóg obdarza swym błogosławieństwem Jubilatów i Solenizantów.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *