20 listopada 2016 – 34. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza uroczystość, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia. Dzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas w tym szczególnym czasie. Owocem tego Roku Miłosierdzia będzie w każdy Piątek Adoracja rozpoczynana o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Ta adoracja będzie trwać do Mszy Świętej wieczornej. Dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową. Sumie Odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył J.E.Ks. Abp A. Dzięga, nasz Metropolita. Ks. Arcybiskup dokona zamknięcia Roku Jubileuszu Miłosierdzia, poświęci figurę Serca Pana Jezusa i tablicę upamiętniającą to, że nasz kościół był kościołem stacyjnym. Pod przewodnictwem Metropolity zostanie też dokonany Akt Intronizacji Chrystusa Króla Polski. Gorąco zapraszamy do udziału w tych Uroczystościach.
2. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej stąd p. Wiesławowi naszemu Organiście życzymy Bożego błogosławieństwa.
3. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych bliskich i drogich nam zmarłych: dziś o godz. 15.00 na naszym cmentarzu modlimy się o życie wieczne dla wszystkich, którzy oczekują tam na zmartwychwstanie.
4. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
5. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone Opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczamy na remonty w naszej Parafii.
6. We czwartek zakończyliśmy Misje Fatimskie. Dziękujemy wszystkim za udział i składane ofiary na rzecz zgromadzenia księży Redemptorystów.
7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc obfitości Bożych Łask.
Wszystkim Wam Drodzy niech Dobry Bóg wynagrodzi za wszelkie dary i ofiary składane na remonty i funkcjonowanie Parafii.
8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień za przyczyną naszych Aniołów Stróżów i Patronów.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *