27 listopada 2016 – Pierwsza Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem „Idźcie i głoście”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
Dziś podczas zostaną poświęcone opłatki z których dochód będzie przeznaczony na prace remontowe. Także już od dziś można nabywać świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Caritas w Diecezji i naszej Parafii.
Dziś jeszcze o godz. 15.00 na cmentarzu modlitwa za zmarłych, a do środy modlitwy wypominkowe o godz. 16.15.
2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
3. W środę wspominamy św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Andrzeja który w tym dniu o godz. 17.00 będzie celebrował Eucharystię, po której będzie możliwość złożyć życzenia Solenizantowi. Niechaj szczególnym prezentem będzie modlitwa w Jego intencji.
4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Również w czwartek Godzina Święta od 23.00 do 24.00.
5. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek podczas Adoracji rozpoczętej Koronką do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00.
6. W sobotę kapłani odwiedzą chorych po Mszy Świętej porannej, a po Mszy Świętej wieczornej Adoracja do godz. 20.00.
7. Adoracje piątkowe od godz. 15.00 do Mszy Świętej wieczornej oraz Adoracje sobotnie po Mszy Świętej wieczornej będą stałymi nabożeństwami dlatego nie będziemy o nich przypominać co tydzień. Gorąco zachęcamy do Adoracji Jezusa Eucharystycznego.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół muzyczny Sanctus z Gdańska. Po mszach świętych będzie możliwość nabycia ich płyty.
9. Możemy się włączyć w pomoc misyjną dla Afryki poprzez oddanie niepotrzebnych okularów, które można złożyć w kartonie przy wejściu do zakrystii.
10. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Odpustowej, podczas której nasz ks. Arcybiskup odczytał Akt Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, zamknął Rok Miłosierdzia, który upamiętnia tablica przy wejściu głównym oraz figura Serca Pana Jezusa, która będzie na wiosnę umieszczona w kapliczce przy kościele. Dziękujemy też Tym którzy już złożyli ofiary na tę figurę. Jeszcze ktoś ma intencję bycia fundatorem figury, to niech Pan Bóg błogosławi.
11. Gorąco Wam Drodzy za wszelkie ofiary, życzliwość i modlitwy dziękujemy życząc Bożego błogosławieństwa także Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi za przyczyną naszych Patronów.
Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *