4 grudnia 2016 – Druga Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem.
2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tego powodu w przyszłą Niedzielę specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
3. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz 7.00 rano, a o 17.00 we wtorek, czwartek i piątek.
4. Dziś wspominamy św. Barbarę, która jest też patronką bezrobotnych. Wspomóżmy modlitwą borykających się z tym problemem, aby znaleźli stosowną pracę.
5. W środę wspominamy Św. Mikołaja, który swoją postawą zachęca nas do dzielenia się posiadanym dobrem. Bierzmy z niego przykład, na pewno wokół nas są nasi bracia i siostry potrzebujący pomocy.
6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, ale też do udziału w Godzinie Świętej o 12.00 w południe.
7. W najbliższą niedzielę spotkanie dla Rodziców Dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Spowiedzi i Komunii Świętej.
8. Do nabycia są poświęcone opłatki, a ofiary przeznaczamy na prowadzone remonty. Dostępne są również kartki i świece świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Caritas Diecezji i naszej Parafii.
9. Przypominamy, że w naszym kościele Komunię Świętą przyjmujemy tylko do ust i – jeżeli zdrowie pozwala – na klęcząco.
10. Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej (w tym gazetki parafialnej) aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną.
Gorąco pozdrawiamy wszystkich którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jakiekolwiek jubileusze, pamiętając podczas Nowenny w Środę.
Na ten tydzień adwentowego czuwania i pracy nad sobą niech Dobry Bóg nam błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *