11 grudnia 2016 – Trzecia Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty – 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się!” Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie na Wschodzie.
Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się koncert „Karnawał Solidarności i ciemność stanu wojennego”, następnie o 17.00 Msza Św. w intencji Solidarności, a po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe w sali Św. Jana Pawła II.
Dzisiaj modlitwa Akatystem będzie mieć miejsce w kościele Bł. Michała Kozala, zapraszamy ze świecami.
3. We wtorek – 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej w sali Św. Jana Pawła II będzie emisja filmu pt. „Bóg nie umarł 2″.
5. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Świece i opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła. W tygodniu zaś do godz. 14.00 na plebanii i od 16 do 17 w zakrystii.
6. Roraty w naszym kościele są rano o 7.00 oraz we wtorek, czwartek i piątek o 17.00.
7. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, a na ten kolejny tydzień Adwentu i jego dobre przeżywanie niech Dobry Bóg błogosławi nam za przyczyną naszych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *