18 grudnia 2016 – Czwarta Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę przypada Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00 z soboty (24.12) na niedzielę (25.12). Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. codziennie podczas porannych Mszy Świętych oraz wieczorem od godz. 16.30 do 19.00. Nie będzie spowiedzi podczas Pasterek oraz w Uroczystość Bożego Narodzenia.

4. Dziś podczas Mszy Świętej o 11.30 będzie przekazanie przez Harcerzy betlejemskiego światełka pokoju. TO światło możemy zabrać do naszych domów aby zapalić świece na naszych stolach i tak łączyć się z miejscem Narodzin Jezusa.

5. Dziś można w dalszym ciągu nabywać świece świąteczne oraz opłatki. Taka możliwość będzie w tygodniu do godz. 14.00 na plebanii, a od 16.00 w zakrystii.

6. Msze Święte Roratnie są rano o godz. 7.00 oraz dla dzieci szczególnie we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami bądź świecami.

7. W sobotę nie będzie Mszy Świętej wieczornej oraz adoracji Eucharystycznej, a w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Program pozostałych Mszy Świętych bez zmian.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom przekazujemy serdeczne życzenia wsparte modlitwą.

9. Wszystkim Wam Drodzy składamy wyrazy wdzięczności za wszelką Waszą życzliwość, za ofiary, przekazywane w różny sposób na remonty i funkcjonowanie naszej Parafii.

10. Niech Bóg nas błogosławi na dobre i spokojne przygotowanie się do tej wspaniałej Uroczystości, w której będziemy wspominać narodziny Boga na ziemi, aby nas zaprosić do miłości. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *