25 grudnia 2016 – Narodzenie Pańskie

Ogłoszenia

Autor:

1. Mszą Świętą nazywaną Pasterką rozpoczynamy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 8 stycznia. Niech także w tym czasie w naszych domach rozbrzmiewają piękne polskie kolędy.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli przygotować w naszym kościele dekorację świąteczną.

3. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego, tj. 25.grudnia będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.30. W poniedziałek, określanym potocznie jako II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest też przeznaczana na KUL oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

4. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku w ramach świątecznego spaceru. Figury w naszym żłóbku zostały odnowione z ofiar składanych Aniołkom w ubiegłym roku. W tym roku Aniołki zbierają na prowadzone remonty.

5. Wizytę Duszpasterską rozpoczynamy 28 grudnia. Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 a soboty i niedziele od godz. 15.00. Prosimy przygotować Pismo Święte, wodę święconą, Krzyż na stole oraz zeszyty do katechezy dzieci. Ofiary jak zawsze są dzielone na trzy części, część parafialna przeznaczona na spłatę prac remontowych zarówno w kościele jak i domu parafialnym. Niech będzie to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa naszych domów oraz rozmowy na tematy duchowe, parafialne czy osobiste.

6. Sobota to ostatni dzień tego roku. Msza Święta dziękczynno-przebłagalna za cały rok w sobotę o godz. 17.00, a następnie Adoracja do 20.00. Kościół będzie także otwarty od 23.30 do 0.30. Stwarzamy możliwość powitania Nowego Roku choćby krótką modlitwą właśnie w kościele. Zapraszamy.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane za opłatki, które są przeznaczone na prace remontowe. Dziękujemy za ofiary składane przy zakupie, świec, kartek i stroików świątecznych, które są przeznaczone na Caritas. Dziękujemy Paniom z Caritasu, tj. p. Teresie i p. Małgorzacie za przygotowanie i rozprowadzenie paczek świątecznych. Dziękujemy również wolontariuszom, którzy zbierali dary w Polo Markecie i tym z Was, którzy przynosiliście dary do kosza w kościele. Niech wszystkim za tą dobroć serc Boże Dziecię błogosławi.

8. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *