21 stycznia 2018 – III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój
i braterstwo w świecie.

4. W najbliższą sobotę podczas adoracji Pana Jezusa będziemy śpiewać kolędy z racji na kończący się okres kolędowy. Zapraszamy do uwielbienia Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia przez śpiew kolęd.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Serdecznie dziękujemy za zaufanie, za życzliwość za otwarcie domów na przyjęcie Bożego błogosławieństwa udzielonego przez nas kapłanów. Dziękujemy za te wszystkie spotkania, rozmowy, uwagi, sugestie. Dziękujemy za ofiary przekazane. Przepraszamy też za cokolwiek niewłaściwego. Niech ta modlitwa i błogosławieństwo chronią nasze Rodziny i niech pomnożą wiarę.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Christus Regnat. W Gościu polecamy ciekawy wywiad z ks. Prof. Andrzejem Jastrzębskim o tym, czy da się pogodzić duchowość chrześcijańską z filozofią i psychologią oraz artykuł o batalii w polskim parlamencie o prawo do życia dla chorych dzieci w łonach matek.

7. Zwracamy się do Was Drodzy o zbieranie zakrętek od butelek, które mogą pomóc w rehabilitacji. Na te nakrętki będzie stał specjalny pojemnik przy bocznym wejściu do kościoła. W gablocie też jest wywieszony stosowny plakat.

8. Pedagogom, dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych ferii zimowych.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *