28 stycznia 2018 – IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. We wtorek Msza Św. i spotkanie Koła Radia Maryja.

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 16.30 nabożeństwo Eucharystyczne w którym będziemy prosić o święte powołania kapłańskie i za osoby duchowne a od 23.00 do 24.00 będzie Godzina Święta.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradza-jącej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 (wynagradzająca za grzechy) oraz o 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic z racji na święto Ofiarowania Pańskiego i tradycyjne Święto Matki Bożej Gromnicznej. Gromnice można nabyć w naszym sklepiku.

6. W piątek po Mszy Świętej o godz.19.00 zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w naszym kościele.

7. 2 lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

8. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi . W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosła-wieństwo chroniące przed chorobami gardła. Modlitwy z racji na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, będą po Mszy Świętej wieczornej.

9. Zachęcamy do sięgania po dostępną w naszej Parafii prasę katolicką, tj. Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci oraz naszą gazetkę parafialną. Zapraszamy też do naszego sklepiku parafialnego, gdzie można nabywać dewocjonalia, książki.

10. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Na ten tydzień naszych obowiązków i odpoczynku niech Dobry Bóg nam błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *