22 maja – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.15 wspólna modlitwa maryjna. W sobotę nabożeństwo majowe odbywa się przy figurze Matki Bożej.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W środę zaś Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym.

4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte jak w Niedziele, nie będzie tylko Mszy o godz. 11.30. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy trasą: ul. Konstytucji 3-go Maja, Dąbrowskiego, Piastowska, Chrobrego, Armii Krajowej zakończenie procesji na pl. Słowiańskimi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji.

Spotkanie dla osób chcących pomóc w przygotowaniu ołtarzy będzie w poniedziałek w salce św. Jana Pawła II o godz. 19.00.

W środę o godz. 17.00 spotkanie dziewczynek sypiących kwiaty na procesji i prosimy wszystkie dziewczynki do sypania i tych którzy mają działki o dostarczenie kwiatów.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W Oktawie Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła po wieczornej Mszy św.

7. W piątek Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8. W sobotę po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

9. Od poniedziałku do środy główne wejście do kościoła będzie zamknięte. Prosimy o korzystanie z drzwi bocznych, a na poranne i wieczorne Msze św. będzie można wejść przez wierzę kościoła.

10. Jak widzimy zamontowano balaski, które mają służyć głównie temu aby Komunię św. przyjmować klęcząc, o ile zdrowie pozwala. Do Komunii będziemy podchodzić w rzędach, ale klękać parami. Nie ustawiamy się więc wzdłuż balasek, ale w rzędach. Koszt tych balasek z drzewa jesionowego to 15 tys.

Gorąco dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przekazali na ten cel 3.600 zł, jak też innym osobom, które składają ofiary na ten cel. Dziękujemy za zrozumienie. Artykuł o historii i znaczeniu balasek znajdziemy w nowym numerze Gazetki Parafialnej.

11. Rodzicom dzieci I Komunijnym dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości I Komunii i piękną dekorację kościoła.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie i rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy do modlitwy o mądre i bezpieczne korzystanie z tych pojazdów.

13. Polecamy prasę katolicką Tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny oraz Małego Gościa dla dzieci. Gazetka Parafialna jest dostępna na specjalnych stojakach.

14. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *