6 czerwca – 10. Niedziela Zwykła – Uroczystość Dziękczynienia

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna do puszek na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę o 16.15, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wspólne śpiewanie litanii do Bożego Serca.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. wspólna za zmarłych. Intencje tej Mszy można składać w zakrystii.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 18.00. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

6. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza św. o godz. 7.30. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi ks. Piotr Skiba.

7. Rozpoczął się już czas pięknej słonecznej pogody. Pamiętajmy jednak, że świątynia to szczególne miejsce. Prosimy o zachowanie godnego stroju gdy przychodzimy do świątyni na modlitwę i czy Mszę św. Krótkie spodenki i letnie koszulki pozostawmy na spacery i wypoczynek czy na zawody sportowe. Na spotkanie z Panem ubierzmy godny strój. Prosimy też by wyłączać telefony komórkowe przed Mszą św., a najlepiej na ten czas nie zabierać go ze sobą.

8. Jako duszpasterze chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na punktualność w przychodzeniu na Mszę św. Niestety w naszej Parafii często się zdarza że wierni przychodzą na Mszę św. nawet po kazaniu czy przed modlitwą Ojcze nasz. O tym, jak ważne jest wcześniejsze przyjście na Mszę św. mówi sam Pan Jezus do mistyczki Cataliny Rivas. Słowa te są zapisane w książce „Największy Cud”: „Dlaczego przychodzicie w ostatnim momencie? Powinniście być tu już wcześniej, by pomodlić i prosić Pana, aby zesłał Swojego Ducha Świętego, który wypędza z was ducha tego świata,, niepokoje, problemy i rozproszenia, abyście mogli w ten sposób przeżywać ten święty czas. Wy natomiast wpadacie prawie z początkiem Mszy, uczestniczycie w niej jakby to było zwyczajne wydarzenie, bez żadnego duchowego przygotowania. Dlaczego? To jest największy cud, a wy możecie otrzymać największy dar od Najwyższego Boga, lecz nie potraficie tego docenić”.

9. W imieniu siostry Alberty dziękujemy za wpłaty 1% na misje w Kenii.

10. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. Gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.

Polećmy Panu naszych Parafian zmarłych w ostatnim miesiącu:

  • śp. Maria Jurczak
  • śp. Józef Klik
  • śp. Sylwester Maciesowicz
  • śp. Bronisław Spałek
  • śp. Andrzej Rytlewski
  • śp. Krzysztof Błażewicz
  • śp. Władysław Szatkowski
  • śp. Józefa Woźniak
  • śp. Dariusz Berłowski
  • śp. Stanisław Szczepan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *