22 października – XXIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś XXIX NIedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Dzisiaj w kinie Corso o godz. 19.30 film „Oblicze Jezusa”. Cena biletu to 14 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Jadzi w sklepiku. Gromadzimy się przy kasie kina około 19.20.

3. W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin, zebraliśmy 4 218 zł. Niech Dobry Bóg, za przyczyną św. Jana Pawła II, ofiarodawcom obficie błogosławi.

4. W Najbliższą Niedzielę w naszej Wspólnocie będziemy gościć O. Aleksija, który posługuje w Kazachstanie. O. Aleksij będzie głosił Słowo Boże, a po Mszy Świętej będzie możliwość wesprzeć Jego posługę w trudnej pracy misyjnej, o czym z pewnością nam też powie.

5. Przy wyjściu z kościoła na stojakach gazetkowych są kartki na wypominki. Prosimy imiona i nazwiska pisać w mianowniku, czyli jeżeli mężczyzna to Stanisław, a kobieta to Stanisława, Kazimierz – Kazimiera, Józef – Józefa. Te kartki z ofiarą składamy do specjalnych skrzynek, tak jak to było dotychczas. Prosimy aby zapamiętać datę modlitwy, aby też być w tym dniu na Mszy Świętej, przyjąć Komunię Świętą za swoich zmarłych i wspólnie się modlić. To nie chodzi o to, by dać tę kartkę i niech ksiądz się modli, ale żeby razem z kapłanem się pomodlić. Po to są podane daty, aby na tej szczególnej modlitwie było nas jak najwięcej.

6. Nabożeństwo Różańcowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w sobotę i niedziele po Mszy Świętej wieczornej. Jeżeli nie możemy być w kościele, to bierzmy Różaniec do ręki i w domu tę modlitwę o którą Maryja prosi odmawiajmy rodzinnie. Dla Dzieci szczególnie ta modlitwa jest we wtorek, środę i czwartek.

7. Niech Dobry Bóg Wszystkim Wam Drodzy za Waszą hojność serc, poprzez którą wspieracie funkcjonowanie naszej Parafii i Sanktuarium obficie błogosławi w codziennym życiu i pracy.

8. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich, którzy w tym tygodniu przeżywać będziecie swoje imieniny bądź jubileusze osobiste, rodzinne życzymy Bożego pokoju w sercach.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.