15 października – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś XXVIII Niedziela w ciągu roku to jednocześnie w naszej Ojczyźnie XXIII Dzień Papieski, w którym wspominamy naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Pamięć o Nim możemy wyrażać na różne sposoby, także składając ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła, aby budować Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin, aby mogli się kształcić.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców dzieci kl. II SP.

3. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w int. Radia Maryja, TV Trwam, Ojca Świętego i kapłanów naszej Parafii oraz spotkanie formacyjne w salce.

4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce św Jana Pawła II katecheza dla dorosłych.

5. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w rycie Trydenckim.

6. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w sobotę i w niedzielę – po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy, że w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dzieci kl. III przychodzą trzy razy na nabożeństwo różańcowe, a dzieci kl. II – dwa razy. Również przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania prosimy o trzykrotną obecność w tygodniu.

7. Od dzisiejszej niedzieli można zabierać kartki na wypominki. Każda kartka jest opatrzona datą, abyśmy mogli w tej modlitwie uczestniczyć. Prosimy, aby imiona i nazwiska pisać w mianowniku liczby pojedynczej np. Stanisław – jeżeli mężczyzna, a Stanisława – jeżeli kobieta. Te kartki z ofiarami można będzie składać, jak dotychczas, w specjalnych skrzyniach.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, do kawiarenki czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00 oraz do biblioteki czynnej od dzisiejszej Niedzieli w godzinach od 12.00 do 14.00.

9. Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania dostępnej prasy katolickiej. Dziś mamy dwa numery Niedzieli z poprzedniego tygodnia i bieżącą, jako że samochód wiozący prasę miał tragiczny wypadek i z tej racji nie było tygodnika Niedziela tydzień temu.

10. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam Drodzy za składane przez Was ofiary dzięki którym funkcjonuje nasze Sanktuarium oraz Parafia.

11. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów oraz Jubilatów tego tygodnia życząc Wam Drodzy Bożego błogosławieństwa we wszystkich sprawach życia.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.