8 października – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Niedziela dzisiejsza to XXVII Niedziela w ciągu roku, kiedy to Jezus w Ewangelii przestrzega nas przed odrzuceniem Boga. Dla dzieci Pierwszokomunijnych jest to dzień, w którym będą poświęcone Różańce podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

2. We wtorek Msza Święta Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, a następnie spotkanie formacyjne w salce.

3. W środę Msza Święta Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II oraz spotkanie formacyjne w salce rycerskiej.

4. Nabożeństwa Różańcowe w naszym Sanktuarium są od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Dla dzieci to nabożeństwo jest szczególnie we wtorek, środę i czwartek. Dzieci kl. III przychodzą na to nabożeństwo trzy razy a dzieci kl. II dwukrotnie. Jeżeli dziecko nie może być w tych dniach to może być w innym dniu, ale wówczas po kartki musi przyjść do zakrystii. Przypominamy również przygotowującym się do Sakramentu Bierzmowania o udziale w tych nabożeństwach.

5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać XXVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – cywilizacja życia”. W związku z tym po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszki na Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukacje dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

6. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz do kawiarenki czynnej w niedziele od 9.00 do 14.00. Uzyskany dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii. Zachęcamy również do zainteresowania się i nabycia prasy katolickiej, aby i rozwijać swoją wiarę i wiedzę o Kościele Chrystusowym.

7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 9 Października do godz. 11.00 na placu przed kapliczką Serca Pana Jezusa. Zbiórka jest organizowana przez firmę Green Office Ecologic, która dzięki temu wspiera Siostry Nazaretanki w Warszawie oraz Misjonarzy w różnych częściach świata.

8. Od przyszłej niedzieli od 12.00 do 14.00 wznowi swoje funkcjonowanie nasza biblioteka parafialna, która jest umieszczona w kawiarence parafialnej.

9. Niech Miłosierny Bóg błogosławi Wam Drodzy za składane przez Was ofiary, dzięki którym może funkcjonować nasze Sanktuarium i Parafia.

10. Solenizantom bieżącego tygodnia jak również Jubilatom niech Dobry Bóg błogosławi we wszystkich sprawach życia pomagając w osiągnięciu świętości.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.