1 października – XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś XXVI Niedziela w ciągu roku to pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Komunii świętej będzie czas adoracji Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. We wtorek Msza Święta o godz. 18.00 zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych zmarłych jak zawsze prosimy składać w zakrystii.

3. W środę Msza Święta Członków Żywego Różańca o godz. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W związku z tym w piątek dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za grzechy o godz. 9.00 oraz Droga Krzyżowa. Zapraszamy do odprawienia Pierwszych Piątków miesiąca zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. W skład tego nabożeństwa wchodzi Spowiedź i Komunia wynagradzająca za grzechy. Spowiedź można odbyć wcześniej, ale Komunia Święta musi być w piątek. Możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych oraz od godz. 15.00 do końca Mszy Świętej. W nocy z Pierwszego Piątku na Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszamy na nocną adorację. Prosimy o zapisy w zakrystii. Podczas tej adoracji w każdej godzinie będziemy odmawiać jedną część Różańca w intencji o Boży Ład w naszej Ojczyźnie oraz aby Maryja upraszała dla Kościoła Katolickiego Ducha Świętego na czas obrad Synodu dla utwierdzenia Go w Mocy Słowa Bożego i zachowania Tradycji.

5. W Pierwszą Sobotę Mszą świętą o godz. 7.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza rozpocznie sie Męski Różaniec, na który zapraszamy mężczyzn. Zachęcamy również do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej medytacja różańcowa jako część składowa tego bardzo ważnego nabożeństwa. W tych dniach udamy się też z posługą do chorych w ich domach.

6. Dziś rozpoczyna się również miesiąc październik, jak wiemy jest to miesiąc różańcowy. To nabożeństwo będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Prośba o codzienny różaniec to wołanie samej Maryi. Czy odmawiasz codziennie różaniec? Czas posłuchać wołania Maryi nie tłumacząc się, że nie mamy czasu i brać codziennie tę broń w walce duchowej do ręki. Dla Dzieci kl. III w ramach przygotowania do I Komunii świętej we wtorek, środę oraz czwartek. Natomiast dzieci kl. II przychodzą na to nabożeństwo dwukrotnie. Jeżeli dziecko nie może być w tych dniach, to może przyjść oczywiście w innym dniu.

7. Zachęcamy do nabywania dostępnej prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego sklepiku, zapraszamy też do naszej kawiarenki czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00.

8. Prosimy, aby Dobry Bóg wynagradzał Wam Wasze ofiary, które składacie na funkcjonowanie naszej Parafii i Sanktuarium w podejmowanych też pracach. A dla informacji przekazujemy też, że zostały zamówione gabloty na wota oraz na relikwie.

9. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów tego tygodnia oraz Wszystkich, którzy będziecie przeżywać w tym tygodniu osobiste, bądź Rodzinne Jubileusze. Niech Pan Bóg zwróci ku Wam swoje oblicze i Wam błogosławi.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.