23 grudnia 2018 – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś już czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. Warto zapytać się siebie: Czy nie przespałem tego szczególnego czasu łaski? Można jeszcze nabywać opłatki, świece i dekoracje świąteczne.

2. Betlejemskie Światło Pokoju dostarczono także do naszej świątyni. Jest ono w kaplicy św. Józefa. Można odpalić swoją święcę i zanieść to światło do domu, na stół wigilijny.

3. Jutro Msze Święte o 6:45 (roraty) i 7:30, wieczorem nie ma. Spowiedź od 6:45 do 14:00.

4. Jutro wieczorem zasiądziemy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zatroszczmy się o to, by była ona godnym przejściem z Adwentu w Boże Narodzenie. Niech ma wymiar duchowy. Dlatego rozpocznijmy ją kolędą i wspólną modlitwą. Następnie przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14) i dzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Dopiero później zasiądźmy do wspólnego posiłku. Przypominamy, że w Wigilię Narodzenia Pańskiego nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, lecz ze względu na starą polską tradycję warto, by potrawy były bezmięsne. Szczególnie zatroszczmy się, by ten dzień był bez alkoholu.

5. W nocy z 24 na 25.12. w świętą noc Bożego Narodzenia Msze Święte – Pasterki o 22:00 i 24:00. Zachęcamy do licznego udziału także dzieci!

6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte podobnie jak w niedzielę, lecz nie będzie Eucharystii o 7:00, czyli o: 8:30, 10:00; 11:30; 13:00; 17:00 i 18:30.

7. Drugi dzień Oktawy Bożego Narodzenia to święto pierwszego męczennika – św. Szczepana. Msze Święte wg porządku niedzielnego, taca na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

8. W czwartek – trzeci dzień oktawy – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu poświęcenie wina, które można przynieść ze sobą na wszystkich Mszach Świętych.

9. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny.

10. Pragniemy poinformować, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 02.01.2019r.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adwentowych Mszach świętych roratnich, przygotowując się duchowo na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej Parafii, na trwające remonty oraz za złożone przez Was produkty spożywcze, aby Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej sprawić radość.

12. Jubilatom i Solenizantom życzymy łask Bożych. Niech Dobry Bóg błogosławi nam by Uroczystość Bożego Narodzenia odmieniała nasze serca.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *