16 grudnia 2018 – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Od jutra zaczynamy drugą część Adwentu, będącą bezpośrednim duchowym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Msze Święte roratne o NMP rano o godz. 6:45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych, a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00.

3. Zachęcamy, by z czystym sercem świętować tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Spowiedź od poniedziałku do czwartku podczas porannych Eucharystii, a po południu od 16:30 i podczas Mszy Świętej, natomiast w piątek i sobotę rano podczas Mszy, a później od 15:00 do 17:30. W niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

4. Akatyst do Bogurodzicy w naszym kościele w najbliższą środę o godz. 19:00. Jest to stara, wschodnia, śpiewana modlitwa maryjna. Zapraszamy!

5. Zapraszamy do włączenia się w budowę szopki i dekorowanie naszej świątyni na Boże Narodzenie w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy

6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na spłatę prac na ostatniej ścianie naszego kościoła.

7. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać dekoracje i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Można również wspomóc potrzebujących poprzez zakup artykułów żywnościowych do toreb Miło-sierdzia, które znajdują się przy kaplicy bocznej Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także do korzystania ze sklepiku i kawiarenki parafialnej. W sklepiku znajdują się płyty będące cegiełką na budowę domu rekolekcyjnego prowadzonego przez Siostry Uczen-nice Krzyża.

9. Za wszelkie ofiary na parafię i świątynię oraz na potrzebujących z serca dziękujemy!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *