9 grudnia 2018 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza, II niedziela Adwentu jest jednocześnie Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Na Eucharystii o 11:30 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych.

3. Msze Święte roratnie do NMP rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.

4. Opłatki na stół wigilijny można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na spłatę prac na ostatniej ścianie naszego kościoła.

5. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać dekoracje i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas.

6. Po Mszach Świętych wieczornych do czwartku włącznie przeżywamy nowennę będącą duchowym przygotowanie do powitania w naszej parafii relikwii św. Jose Sancheza del Rio.

7. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy o nowe, liczne, a nade wszystko święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i katechetyczne. Prosimy, by czwartkową Komunię Świętą przyjmować właśnie w tej intencji. Ponadto nabożeństwo eucharystyczne i o powołania w czwartki o 16:30, a Godzina Święta od 23:00 do 24:00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także do korzystania ze sklepiku i kawiarenki parafialnej. W sklepiku znajdują się płyty będące cegiełką na budowę domu rekolekcyjnego prowadzonego przez Siostry Uczennice Krzyża.

9. Za wszelkie ofiary na rzecz świątyni, parafii i potrzebujących mówimy: Bóg zapłać!

10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy doświadczenia Bożej Miłości!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *