2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przeżywać będziemy pod hasłem: W mocy Ducha Bożego.

2. Dziś rano poświęciliśmy opłatki, które można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na spłatę prac na ostatniej ścianie naszego kościoła.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie z członkami Żywego Różańca.

4. Od jutra Msze Święte roratnie rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.

5. W sklepiku parafialnym są do nabycia małe świeczki, które można wykorzystać na roratach.

6. Od środy rozpoczniemy nowennę będącą duchowym przygotowanie do powitania w naszej parafii relikwii św. Jose Sancheza del Rio – męczennika, który oddał życie ze słowami na ustach: Niech żyje Chrystus Król!

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania o 16:30, zaś od 23:00 do 24:00 godzina święta. Zachęcamy do modlitwy o powołania do służby w Kościele.

8. W pierwszy piątek będziemy czcić Boże Serce. Msze Święte o 6:45; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo z litanią do NSPJ i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 17:00 i 18:00. Adoracja od 15:00 do 17:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracji.

9. Adwentowy Przemarsz św. Józefa, czyli dni skupienia w drodze dla mężczyzn rozpocznie się w naszym kościele w piątek, 07.12.2018 Eucharystią o godz. 7:00. Uczestnicy będą wędrować do Mrzeżyna, gdzie dotrą 09.12.2018r. Zachęcamy do udziału, a także modlitewnego wsparcia tego dzieła.

10. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać dekoracje i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas.

11. Przy kapliczce św. Antoniego jest zamontowana skarbonka, gdzie można składać ofiary, które będą dzielone równo na Caritas Parafii oraz na misje. Zachęcamy do pięknej praktyki pobożnej jaką jest jałmużna.

12. Dziękujemy za udział w rekolekcjach, które przygotowały nas na uroczystość odpustową oraz czas Adwentu, za ofiary składane na potrzeby zgromadzenia, w którym ks. Roman posługuje, dziękujemy za ofiary na płaskorzeźbę – symbol Ducha Świętego, która ma nam przypominać o modlitwie do Trzeciej Osoby Boskiej oraz za wszelkie ofiary na remont, parafię.

13. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *