25 listopada 2018 – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywając dziś w naszej wspólnocie uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla zapytajmy się czy naprawdę Chrystus jest Królem dla mnie, czy jest Kimś Komu całkowicie ufam i wszystko oddaję. Prośmy Jezusa, abyśmy czynili Go nieustanie Królem, którego jedynym prawem jest Miłość. Tę uroczystość odpustową przeżywamy w jubileuszowym – 45. roku istnienia naszej Parafii. Dziękujemy ks. Romanowi Woźnicy za przygotowanie naszej Parafii do tej uroczystości odpustowej, za głoszenie nauk rekolekcyjnych. Niech Chrystus króluje w sercu Księdza i w całym kapłańskim życiu.

2. Dziś o 15.00 na cmentarzu ostania modlitwa za naszych zmarłych, a nabożeństwo wypominkowe do piątku włącznie, po Mszy Św. o godz. 17:00.

3. W środę pod kierunkiem ks. Mateusza oraz ks. Prałata wyjeżdża z naszej Parafii pielgrzymka do Meksyku, której też celem jest przywiezienie relikwii św. Jose Sancheza del Rio (czyt. Hose Sanczeza del Rijo). Stąd też po następnej niedzieli rozpoczniemy nowennę, aby przygotować się na powitanie 14-letniego męczennika, który oddał życie za Chrystusa wołając: Niech żyje Chrystus Król.

4. Przypominamy i zapraszamy na katechezy neokatechumenalne w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19:30.

5. Przypominamy też, że w każdy poniedziałek o 18.00 w Sali św. Jana Pawła II mają miejsce mityngi grupy Anonimowych Alkoholików.

6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Gorąco zachęcamy do odprawiania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. To nabożeństwo, jak mówi Maryja w Fatimie, jest ratunkiem dla świata. Warunkiem tego nabożeństwa jest przystąpić do spowiedzi i komunii świętej, odmówić część różańca świętego i odprawić 15 minutowe rozważanie tajemnic różańca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „W Mocy Ducha Bożego”, który jest kontynuacją kontemplacji tajemnicy Ducha Świętego. Przyszła niedziela to jednocześnie I Niedziela Adwentu.

8. Przypominamy, że jeszcze dzisiaj w Galerii Corso, Galerii Uznam oraz w sklepie Kaufland przeprowadzana jest akcja której celem jest znalezienie dawców szpiku, by ratować życie osób chorych na białaczkę.

9. Gorąco zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele, czyli Niedzieli, Gościa Niedzielnego w którym jest kalendarz na przyszły Rok oraz nasza parafialna gazetka w kolorowej okładce z racji na przeżywaną Uroczystość odpustową .

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary na prowadzone remonty, funkcjonowanie naszej Parafii, na Seminarium oraz na zgromadzenie księży Klaretynów, w którym posługuje prowadzący te Rekolekcje ks. Roman.

11. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim Solenizantom, Jubilatom i każdemu z nas na te ostatnie dni kończącego się Roku Liturgicznego.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *