23 października 2016 – 30. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie w naszym kościele parafialnym – w tygodniu o godz. 17.15, a w niedzielę o 16.15. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek, a młodzież we wtorek, czwartek i sobotę.
Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się
w intencji dzieła misyjnego Kościoła.
Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii.

2. W poniedziałek i czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na katechezy dla dorosłych które prowadzą członkowie grupy neokatechumenalnej ze Szczecina.

3. Jak widzimy, trwają prace remontowe zarówno w kościele jak i w domu parafialnym. Są to Drodzy prace konieczne dla poprawienia funkcjonowania zarówno kościoła, jak i plebanii. W związku z tymi pracami ofiary złożone w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na te rozpoczęte remonty. Z powodu tych prac może i w tym tygodniu nie będzie Adoracji Eucharystycznej w piątek i sobotę. Kiedy uda się zakończyć wyburzanie balkonów to będziemy prosić o pomoc w sprzątaniu kościoła.

4. Zachęcamy gorąco do nabywania naszego kalendarza parafialnego z pięknymi zdjęciami i modlitwami na każdy miesiąc. Dochód z kalendarza przeznaczony jest na prace remontowe.

5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na pogawędki przy kawie, herbacie i ciastku – dochód jest przeznaczony na Caritas naszej parafii.

6. Zbliża się miesiąc listopad, a więc czas szczególnej pamięci o tych, którzy od nas odeszli. Zachęcamy do zabierania kart wypominkowych, aby wypisywać imiona czy też nazwiska naszych bliskich zmarłych, by polecać ich Bożemu Miłosierdziu. Te karty w kopertach prosimy składać do specjalnie przygotowanych i opisanych skrzynek, bądź na tacę.

7. Zapraszamy do naszego też sklepiku gdzie można nabyć ciekawe książki na jesienne wieczory, a także dewocjonalia. Polecamy m.in. książkę „Młody męczennik – błogosławiony Jose Luis Sanches del Rio”.

8. Przypominamy, że osoby żyjące bez sakramentu małżeństwa nie mogą być Rodzicami chrzestnymi, czy też świadkami sakramentu Bierzmowania.

9. Gorąco pozdrawiamy wszystkich którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje imieniny czy jakiekolwiek jubileusze i pamiętając w modlitwie życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Pan Bóg wszystkim Wam wynagrodzi za wasze wszelkie dary serca, czy to duchowe czy materialne. A na ten nowy tydzień niech za przyczyną naszych Patronów i Aniołów Stróżów, Ojciec Bóg Miłosierny nam błogosławi. Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *