30 października 2016 – 31. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Na kartach Pisma Świętego, zwłaszcza Ewangelii Łukaszowej, znajdziemy wiele fragmentów, które mówią, że Bóg poszukuje człowieka, pragnie jego szczęścia, jego zbawienia. Biblia podkreśla jednocześnie, że gdy człowiek spotka Boga, zmienia się całkowicie. Zacheusz z dzisiejszej Ewangelii jest dobrym tego przykładem. Pozwólmy zatem odnaleźć się Bogu, miejmy głębokie pragnienie spotkania z Nim. Doskonałą okazją do tego jest modlitwa różańcowa.

2. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię według porządku niedzielnego. Na cmentarzu Eucharystia rozpocznie się o godz. 14.00, po której w modlitewnej procesji przejdziemy przez cmentarz.

3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W tym dniu Msze Święte będą o godz. 7.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.00.
W Środę o godz. 19.30 nad naszym Polskim Morzem kontynuujemy piękny zwyczaj zaduszek nadmorskich. Zapraszamy do tej modlitwy na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Żeromskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Przygotujmy też nasze serca abyśmy poprzez przyjętą Komunię Świętą i odpust pomogli naszym zmarłym w zbawieniu.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

7. Nabożeństwa wypominkowe w których Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać naszych zmarłych będą w tygodniu o godz. 16.30. Natomiast w niedzielę Różaniec za zmarłych polecanych w danym tygodniu będzie o 16.15. Kartki z wypisanymi Imionami i Nazwiskami w kopercie prosimy składać do specjalnych skrzyń bądź na tacę.

8. Godzina Święta we czwartek od godz. 23.00 -24.00. Zapraszamy do tej nocnej modlitwy.

9. W piątek Msza Święta wynagradzająca za grzechy, z racji na I piątek miesiąca o godz. 9.00, a po południu o 17.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi podczas adoracji od godz. 15.00, którą rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach wpisanych w księdze Jubileuszu Miłosierdzia. Przypominamy dzieciom o Nabożeństwie I Piątków miesiąca. Należy w tym dniu przystąpić do Komunii świętej.

10. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki ku czci Maryi. Po Mszy Świętej porannej kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych leżących i cierpiących w domach swoich. Czy po Mszy Świętej wieczornej będzie adoracja to jeszcze ogłosimy w związku z remontem, który planujemy w tym tygodniu zakończyć, jeżeli Pan Bóg pozwoli.

11. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej gdzie jest możliwość porozmawiania ze znajomymi przy kawie, herbacie i ciastku a dochód przeznaczony jest na Caritas Parafii.

12. Zapraszamy także do naszego sklepiku gdzie można nabyć ciekawe książki m.in. Dzienniczek Św. Faustyny, książkę o św. Jose Sanchezie del Rio (czyt. Hose Sanczezie del Rijo) oraz dewocjonalia.

13. Gorąco zachęcamy do nabywania naszego pięknego kalendarza parafialnego z którego dochód jest przeznaczony na prace remontowe. W kalendarzu piękne modlitwy na każdy miesiąc.

14. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów, Jubilatów życząc i modląc się o Boże błogosławieństwo dla Was.

15. Gorąco dziękujemy za Wasze wszelkie ofiary, które są wyrazem Waszej i troski o Parafię i Waszej wiary.
Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi nam za ten nowy tydzień za przyczyną Wszystkich Świętych, byśmy wszyscy osiągnęli naszą świętość.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *