6 listopada 2016 – 32. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie – dziś po południu, o godz. 15.00, na cmentarzu, modlitwa za zmarłych na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia (ta modlitwa o 15.00 w każdą niedzielę listopada). O godz. 16.15 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu w naszym kościele. W dni powszednie modlitwy za zmarłych polecanych na dany dzień o godz. 16.15.

Cały czas można pobrać karty wypominkowe i wypełnione złożyć do skrzynek przy wyjściu z kościoła lub na tacę. Bóg zapłać za ofiary składane wraz z wypominkami.

2. Przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8.11) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

3. W środę, 9 listopada, obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Św. Pamiętamy apele Franciszka o modlitwę za niego.

4. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 której będzie przewodniczył ks. bp Marian Kruszyłowicz. Zapraszamy Władze Miasta, Poczty sztandarowe i Wojsko. W czasie tej Mszy św. będziemy polecać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Boga prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

5. Również w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dziś prosimy zabrać ze sobą obrazek z modlitwą do Jezusa Króla i Pana, aby w czasie nowenny w Rodzinach odmawiać ją wspólnie.

W piątek od godz. 15.00 adoracja Pana Jezusa rozpoczęta Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach wpisanych do Księgi Jubileuszowej.

6. W sobotę o godz. 17.00 rozpoczniemy Misje Fatimskie, które będą trwały do przyszłego czwartku. Prowadzić je będzie o. Piotr Koźlak ze zgromadzenia księży Redemptorystów. Misje te przygotowują już na nasz Odpust Parafialny. Program jest na dalszych stronach Gazetki. Zachęcamy także do skorzystania ze spowiedzi świętej, która będzie codziennie godzinę przed Eucharystią oraz podczas Eucharystii. Ofiary na tacę w tygodniu będą przeznaczone na Zgromadzenie księży Redemptorystów.

7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za wszelkie ofiary składane na remont i na potrzeby Parafii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *